تاریخ انتشارپنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۸
plusresetminus
به نقل از منابع آگاه در وزارت خارجه آمریکا؛

سفر هیأت دیپلماتیک آمریکا به خاورمیانه برای گفتگو پیرامون ایران

حزب الله:دولت ایالات متحده درنظر دارد تیمی از دیپلماتهای بلندپایه خود را برای رایزنی در مورد گفتگوهای هسته‌ای ایران و خرید جت جنگنده «اف -۳۵» از سوی امارات به منطقه اعزام کند.
۰
کد مطلب : ۲۵۲۴۱۵
سفر هیأت دیپلماتیک آمریکا به خاورمیانه برای گفتگو پیرامون ایران
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،دولت «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده قرار است گروهی از مقامات بلندپایه این کشور را در هفته جاری به منطقه خاورمیانه اعزام کند.
سفر این گروه به منطقه در حالی صورت می‌گیرد که رئیس جمهور ایالات متحده درصدد اطمینان دهی به متحدان این کشور در مورد گفتگوهای هسته‌ای ایران و همچنین حل و فصل موضوعات مربوط به خرید جت جنگنده اف -۳۵ از سوی امارات متحده عربی است.
به گفته تعدادی از افراد آگاه به این موضوع، هدایت این گروه از دیپلمات‌های وزارت خارجه را «برت مک گورک» هماهنگ کننده سیاست خاورمیانه شورای امنیت ملی آمریکا و «درک کولت» مشاور وزارت خارجه این کشور برعهده دارند.
این منابع آگاه که خواستند نامشان فاش نشود، می‌گویند که این گروه اعزامی قرار است به عربستان سعودی، امارات متحده عربی، مصر و اردن سفر کنند.
گفتنی است که سفر این هیأت آمریکایی در بحبوحه تشدید بیم و نگرانیها و همچنین احساس عدم امنیت متحدان آمریکا در منطقه صورت می‌گیرد که خود محصول چرخش محور ثقل سیاست خارجی ایالات متحده از منطقه خاورمیانه به سمت منطقه ایندوپاسیفیک است. افزون بر این، متحدان منطقه‌ای آمریکا در خاورمیانه نگران بازگشت واشنگتن به توافق هسته‌ای ایران هستند.
به گفته یک مقام دولت آمریکا که خواست نامش فاش نشود، این هیأت دیپلماتیک پیرامون موضوعات مهم مرتبط با امنیت ملی آمریکا و تلاش‌ها برای تنش زدایی در خاورمیانه رایزنی خواهد کرد.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین