تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲
plusresetminus
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت:

۴۲ درصد افراد شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند

حزب الله:فرهادی گفت: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مهم‌ترین راه جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا خواهد بود که ۴۲ درصد افراد آن را رعایت نمی‌کنند.
۰
کد مطلب : ۲۵۱۵۲۴
۴۲ درصد افراد شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، محسن فرهادی  معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در برنامه پخش زنده شبکه خبر اظهار کرد: برای مقابله با ویروس کرونا تنها دو راه واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مقابل بشر وجود دارد و از آن جایی که در حال حاضر جمعیت کل جهان از لحاظ واکسیناسیون به یک ایمنی جمعی نرسیده اند بنابراین تنها راه مقابله با این بیماری رعایت شیوه نامه های بهداشتی است.

او افزود: رعایت شیوه نامه های بهداشتی به منظور پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است که تنها ۵۸درصد شیوه نامه ها اجرا و رعایت می شود در واقع ۴۲ درصد افراد شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، که این امر در روز های آتی منجر به افزایش آمار مبتلایان به این ویروس خواهد شد.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: با رعایت طرح محدویت‌ها تردد‌ها در سطح شهر به صورت قابل ملاحظه‌ای کاهش می یابد.

او ادامه داد: متاسفانه شهرداری نتوانسته است زیر ساخت‌های لازم برای حمل و نقل‌های شهری به خصوص در شهر‌های بزرگ ازجمله تهران را فراهم کند ما باید میزان تردد‌ها را تا حد بسیار زیادی کاهش دهیم.

فرهادی تصریح کرد: طبق طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها، فقط یک سوم کارمندان در مناطق قرمزباید در ادارات حضور داشته باشند و از فضای مجازی و الکتونیک به ارائه خدمات بپردازند.

در ادامه نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران گفت: رعایت و اجرای دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا صرفا مختص به اصناف نیست بلکه باید همه آحاد جامعه رعایت کنند، زیرا زمانی که اصناف تعطیل می‌کنند، اما بانک‌ها باز هستند و روزانه افراد بابت چک‌ها باید به بانک مراجعه کنند تجمع جمعیت را دربانک‌ها به جای اصناف و مغازه‌ها خواهیم داشت بنابراین به یک عزم ملی در کشور نیاز است و افراد در ابتدا باید حافظ جان خود و خانواده هایشان باشند.

 فقط ۱۰ تخت خالی برای بیماران غیر کرونایی اختصاص داده شده است
در ادامه صادق نیت رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) افزود: با آغاز پیک چهارم ویروس کرونا ۵۰۰ تخت به ظرفیت تخت‌های این بیمارستان اضافه شده که تا به امروز ۴۵۰ تخت توسط بیماران کرونایی اشغال شده است که نسبت به بدترین وضعیت بستری در موج سوم که ۳۱۰ نفر بوده است تا به امروز ۵۲ درصد افزایش یافته است این در حالی است که ما هنوز به اوج پیک چهارم نرسیده ایم.

او بیان کرد: تعداد افراد بستری در ICU نسبت به دوره‌های قبلی به شدت افزایش یافته است. در واقع در دوره اول و دوم ۱۰ درصد، دوره سوم ۲۰ درصد و در دوره چهارم بین ۳۰ تا ۳۵ درصد افراد  بستری بدحال بوده و نیازمند بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.

صادق نیت تصریح کرد: به صورت کلی زمانی که ۸۵ درصد تخت‌های یک بیمارستان پر شده باشد آن بیمارستان در حالت اضطرار قرار دارد این درحالی است که بیمارستان امام خمینی ره با بیش از ۱۱۰۰ تخت فعال، ۹۵ درصد تخت‌ها اشغال شده است.

در ادامه علی رضا منافی راثی رئیس بیمارستان امام حسین درخصوص اینکه اکثر اتاق بیمارستان‌ها به صورت خانوادگی است تصریح کرد: هرچند در موج‌های قبلی این ویروس هم ما شرایط مشابه این چنینی داشته ایم، اما در موج چهارم کرونا این مسئله به شدت افزایش پیدا کرده است.

در ادامه دارینی روان شناس بیان کرد: بسیاری از افراد در مورد رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی دچار خستگی روانی شده اند که این امر یک واقعیت غیر قابل انکار است، اما نکته بسیار حائز اهمیت این است که تناقض اخبار از رسانه‌های مختلف و ارائه سبک‌های زندگی از الگو‌های متعدد مهم‌ترین عامل برای دلسرد شدن افراد نسبت به رعایت شیوه نامه‌ها شده است.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین