تاریخ انتشارسه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
plusresetminus
حزب الله: ارتش رژیم صهیونیستی یک هواپیمای جدید جاسوسی تحویل گرفته و تل آویو تبلیغات بسیار سنگینی را درباره قابلیت های آن به راه انداخته است.
۰
کد مطلب : ۲۵۰۵۹۷
هواپیمای جدید جاسوسی ارتش اسرائیل و ادعای تل آویو درباره آن
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،رسانه های مختلف رژیم صهیونیستی از قبیل هاآرتض، تایمز اسرائیل، یدیعوت آحارانوت با اشاره به تحویل هواپیمای جدید جاسوسی به ارتش این رژیم ادعاهایی را درباره قابلیت های آن منتشر کرده اند. 
برای مثال تایمز اسرائیل در این رابطه می نویسد: «عامیکام نورکین» فرمانده نیروی هوایی اسرائیل، خبر داد که ارتش به نوع جدیدی از هواپیمای فوق پیشرفته جاسوسی مجهز شده است.
ژنرال نورکین مدعی شده است که هواپیمای «اورون» ( Oron) توان برتر اسرائیل در آسمان خاورمیانه برای تجسس را تضمین می‌کند.
بر اساس ادعای این رسانه ها، هواپیمای اورون می تواند اطلاعات مربوط به یمن، ایران و عراق را جمع آوری کند.
سخنگوی ارتش اسرائیل نیز در بیانیه‌ای گفته است که با بهره‌‎گیری از توانایی‌های این هواپیما شاخه‌های مختلف ارتش قادر به حفظ برتری اطلاعاتی در برابر چالش‌های کنونی منطقه خواهند بود.
نشریه اسرائیل هیوم نیز در این رابطه می‌نویسد: تحویل نخستین نوع از این هواپیما به یکی از پایگاه‌های نیروی هوایی در صحرای نقب در جنوب اسرائیل، با اوج‌گیری تلاش‌های اطلاعاتی در رویارویی با ایران در منطقه همزمان شده است.
سایت اسرائیلی وای نت نیز نوشته است که توان این نوع هواپیما «هیولامانند» خواهد بود زیرا به طور هم‌زمان می‌تواند اهداف متعدد را تعقیب کند.
به نوشت وای نت، «اورون» می‎‌تواند سوریه، لبنان و نوارغزه را رصد کند؛ شلیک احتمالی راکت و موشک از سوی دشمنان را تعقیب کرده و همزمان اطلاعات مورد نیاز از اهداف راهبردی در دوردست را ثبت کند.
هواپیمای «اورون» از نوع جی-۵۵۰ آمریکایی است که ارتش اسرائیل سامانه‌های مورد نیاز راداری و سیستم‌های اطلاعاتی پیشرفته خود را در آن مستقر کرده است. 
بر اساس این گزارش ارتش رژیم صهیونیستی در رصد اطلاعاتی، کشورهای هم‌مرز با خود را «دایره اول»، کشورهای دور از مرز در منطقه را «دایره دوم» و ایران را «دایره سوم» و تهدید اصلی می‌داند.
فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در آیین رونمایی از «اورون» گفت که در میان کشورهای «دایره دوم»، یمن از ظرفیت مبدل شدن به تهدیدی مستقیم علیه اسرائیل برخوردار است. اشاره ژنرال نورکین ظاهرا به توان موشکی نیروهای انصارالله در یمن است.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین