تاریخ انتشاردوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
plusresetminus
حزب الله: مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت با بیان اینکه افزایش تقاضای روغن به علت نگرانی از افزایش قیمت است، گفت: این در حالی است که قیمت روغن افزایش نخواهد یافت.
۰
کد مطلب : ۲۴۹۲۶۲
افزایش تقاضای روغن به علت نگرانی از افزایش قیمت/ روغن گران نمی‌شود
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، سعید صارمی در یک برنامه تلوزیونی در مورد وضعیت ذخایر روغن خام و تولید روغن نباتی در کشور، گفت: نیاز ماهانه کشور به روغن خام حدود 150 هزار تن است که آذرماه امسال هر ماه 180 هزار تن روغن خام به بازار ترزیق شده است و در اسفند ماه این رقم به 200 هزار تن افزایش یافت.
 
مدیرکل دفتر برنامه ریزی، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت افزود: لذا تا 15 اسفند حدود 100 هزار تن از روغن خام توزیع و تولید شده و ما بقی آن نیز تا پایان سال انجام می‌شود. 
 
وی بیان داشت: علاوه بر 200 هزار تن حدود 25 هزار تن هم به بخش صنف و حدود 35 هزار تن نیز به بخش صنعت تخصیص یافته است، لذا این نوید را می‌دهیم که روغن مورد نیاز ماه رمضان هم با همین برنامه‌ریزی تامین می‌شود. 
 
صارمی افزود: همچنین به سازمان‌های صمت استان‌ها اعلام شده تا نیاز کامل آنها تامین شود، به شرط اینکه کارخانجات تولید و در شبکه‌هایی که سازمان صمت اعلام می‌کند، توزیع کنند. 
 
وی بیان داشت: لذا با ارائه تاییدیه باز هم روغن خام مورد نیازشان تامین می‌شود. 
 
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت اگرچه به جای 150 هزار تن روغن 200 هزار تن روغن توزیع می‌شود، اما ترس و نگرانی مردم از افزایش قیمت روغن نباتی موجب افزایش تقاضا شده است. 
 
صارمی گفت: قیمت روغن نباتی افزایش نمی‌یابد، ضمن اینکه ارز ترجیح واردات روغن خام نیز تا سال دیگر پابرجاست. 
 
وی بیان داشت: ذخایر روغن خام مکفی است و 6 ماه ذخیره داریم.
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین