تاریخ انتشارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
plusresetminus
حزب الله:رهبر کاتولیک‌های جهان در جریان سفر به عراق به یکی از فرماندهان حشد شعبی تسبیح خود را هدیه داد.
۰
کد مطلب : ۲۴۹۰۶۴
هدیه پاپ فرانسیس به یکی از فرماندهان حشد شعبی
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،«پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان در جریان سفر به عراق، یک هدیه به یکی از فرماندهان نیروهای حشد شعبی در این کشور تقدیم کرد.
پاپ فرانسیس تسبیح خود را به «ریان الکلدانی» یکی از فرماندهان مسیحی جنبش بابلیون وابسته به حشد شعبی عراق داد.
بالصورة.. البابا یهدی مسبحة لریان الکلدانی قائد حرکة بابلیون بالحشد الشعبی
بالصورة.. البابا یهدی مسبحة لریان الکلدانی قائد حرکة بابلیون بالحشد الشعبی
رهبر کاتولیک‌های جهان روز گذشته با برهم صالح رئیس جمهور عراق دیدار کرد. برهم صالح در این دیدار با اشاره به رشادت ارتش عراق در آزاد سازی موصل در سال ۲۰۱۷ و نصب دوباره صلیب یکی از کلیساهای این شهر که پیشتر توسط تروریست‌های داعش پایین کشیده شده بود، گفت: مردم عراق از حضور پاپ در کشورشان استقبال می‌کنند و به وی خوشامد می‌گویند.
وی افزود: نقش پاپ در دعوت به صلح و ثبات و تاکید او بر تقویت یکپارچگی و گفتگو ستودنی است. ملت عراق افتخار می‌کند که پیروان ادیان مختلف دینی با یکدیگر زندگی می‌کنند.
گفتنی است، کلیسای کاتولیک هفدهم آذرماه گذشته اعلام کرده بود، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان بین پنجم تا هشتم مارس (۱۵ تا ۱۸ اسفند) به عراق سفر می‌کند.
«لوئیس رافائل اول ساکو» پاتریارک بابل کلدانیان و رئیس کلیسای کاتولیک کلدانی، پیش‌تر، در گفتگو با خبرگزاری فرانسه خبر داده بود که پاپ فرانسیس در سفر خود به عراق، با آیت‌الله سید علی سیستانی مرجعیت عالی‌قدر شیعیان در عراق دیدار می‌کند.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین