تاریخ انتشارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
plusresetminus
حزب الله:کارشناس بازار سرمایه گفت: در حال حاضر قیمت سهم‌های مختلف بازار سرمایه بسیار ارزنده است، سهامداران باید حداقل چند روز دست نگه دارند تا تکلیف بودجه مشخص شود.
۰
کد مطلب : ۲۴۸۵۲۰
قیمت‌‌ها بسیار ارزنده است/ برای فروش عجله نکنید
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،مصطفی صفاری کارشناس بازار سرمایه  با اشاره به افزایش هیجان منفی برای عرضه توسط حقیقی‌ها، تصریح کرد: شاخص بورس جزو شاخص‌های مقدم است، شاخص‌های مقدم نسبت به نوسانات منفی و مثبت سیاسی و اقتصادی عکس العمل نشان می‌دهند.
او افزود: در حال حاضر ما از لحاظ اقتصادی شوکی نداریم و عدم شفافیت سیاسی مانند، ابهامات بودجه و اختلاف نظر مجلس و دولت، بازار را به این سمت و سو برده است، گرچه P/E بازار از ۱۸ به ۷ رسیده است و قیمت سهام مختلف بسیار کاهش یافته، اما هیجان منفی حقیقی‌ها بسیار زیاد است.
این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: تا چند روز دیگر این عدم شفافیت سیاسی به پایان می‌رسد و حتما آرامش به بازار باز می‌گردد و روند مثبت آغاز می‌شود.
او افزود: نمایندگان مجلس باید در نظر داشته باشند که زمانی که کلیات بودجه را رد می‌کنند، چنین تبعاتی در بازار رخ می‌دهد.

کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این سوال که چه راهکاری برای کاهش فشار عرضه در بازار پیشنهاد می‌کنید؟ اظهار کرد: کاری که در تمام بازار‌های جهانی بعد از کرونا صورت گرفت، دامنه‌ نوسان را نامتقارن کرد و دامنه‌ نوسان را محدود به ۲- تا ۵+ کرد.
صفاری در پایان در توصیه‌ای به مردم گفت: هم اکنون قیمت‌ها بسیار ارزنده است، مردم حداقل تا چند روز صبر کنند تا تکلیف بودجه مشخص شود و بعد در خصوص نگهداری سهام یا فروش آن تصمیم بگیرند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین