تاریخ انتشارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
plusresetminus
حزب الله: وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز تولید انبوه گیربکس ۶ سرعته را نشانگر خودباوری جوانان توانمند ایرانی و استفاده بهینه از فرصت تحریم و فشارهای ظالمانه دشمنان دانست.
۰
کد مطلب : ۲۴۸۵۱۹
آغاز تولید انبوه گیربکس ۶ سرعته، نشانگر خودباوری جوانان توانمند ایرانی و استفاده بهینه از فرصت تحریمهاست/ طراحی و تولید گیربکس اتوماتیک در دستور کار قرار گیرد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، علیرضا رزم‌حسینی در آیین افتتاح خط تولید انبوه گیربکس ۶ سرعته در شرکت نیرو محرکه( استان قزوین) با بیان این مطلب، افزود: این پروژه یک کار نوآورانه و مهم است که در نتیجه همدلی و هماهنگی مسئولان ذیربط و همت جوانان نخبه و توانمند به وجود آمده است که در این راستا از مدیرعامل ایران خودرو، هوافضای سپاه، استاندار و نمایندگان مجلس تقدیر و تشکر می نمایم.
عبور از شرایط سخت تحریمی با تکیه بر خودباوری و تعامل ملت و دولت
وی با اشاره به تحریم های ظالمانه دشمنان در طول سالهای اخیر، بیان کرد: با تکیه بر خودباوری، تعامل و هماهنگی ملت و دولت از مسیر سخت تحریمها عبور کردیم و امروز با وجود همه تحریم ها و همچنین شیوع کرونا اما ایران سربلند و سرافراز به جلو می رود.
رهبری داعیانه مقام معظم رهبری در شکست شرایط سخت تحریم
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: این مسیر سخت را با رهبری داعیانه مقام معظم رهبری، همت جوانان، ایستادگی مردم و پشتکار دولتمندان سپری کردیم.
افزایش کمیت و کیفیت خودروسازان برای حضور موفق در بازارهای جهانی
رزم حسینی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: خودروسازان باید به سمت افزایش کمیت و کیفیت به پیش بروند تا بتوانند در بازارهای جهانی خوش بدرخشند.
طراحی و تولید گیربکس اتوماتیک در دستور کار قرار گیرد
وی همچنین از ایران خودرو خواست که طراحی و تولید گیربکس اتوماتیک را در دستور کار قرار دهد و در این خصوص بیان کرد: باید همگام با پیشرفت های جهانی ما هم در این مسیر حرکت نماییم.
افزایش ۳۸ درصدی صدور جواز تاسیس و ۱۷ درصدی صدور پروانه های بهره برداری نشانگر صنعتی بودن قزوین است
وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های استان قزوین در حوزه‌های صنعتی و معدنی بیان کرد: صدور جواز تاسیس که نشانگر امید به کار آفرینی در جامعه می‌باشد ۳۸ درصد و صدور پروانه های بهره برداری ۱۷ درصد رشد داشته است که نشانگر صنعتی بودن قزوین است و این استان می تواند به عنوان یک قطب صنعتی، صنایع بیشتری را با توجه به موقعیت خود در خود جای دهد.
رزم حسینی همچنین بیان کرد: وجود بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در استان قزوین ظرفیت بسیار قابل توجهی می باشد که باید از این ظرفیت استفاده بهینه برای ایجاد توسعه گردد.
به دنبال تسهیل روند تولید در کشور و رفع موانع هستیم
وزیر صنعت، معدن و تجارت این وزارتخانه را مسئول تولید، تجارت خارجی، صادرات و واردات دانست و گفت: به دنبال این هستیم که مسیر تولید را هموار و موانع تولید را برداریم.
تأمین مواد اولیه کارخانجات خوبی در حال انجام است
رزم حسینی ادامه داد: در بخش واردات و تامین مواد اولیه کارخانجات به خصوص با صدور ابلاغیه های جدید ستاد اقتصادی دولت و تعامل بانک مرکزی ، اتفاقات خوبی افتاده است و کمتر کارخانه ای هست که مشکل تامین ارز داشته باشد.
تعامل بانک مرکزی برای تامین ارز نیمایی واحدهای صنعتی
وی گفت: بانک مرکزی برای تامین ارز نیمایی واحدها نیز با تعاملی که وجود داشت به خوبی اقدام نموده است.
توجه تولیدکنندگان به صادرات علیرغم همه تنگناها و تحریم ها
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ۷۵ درصد صادرات به ۱۵ کشور همسایه بوده است، افزود: ظرفیت خوبی برای بازاریابی محصولات تولیدی در کشورهای همسایه وجود دارد و تولیدکنندگان نیز علیرغم همه تنگناها و تحریمها به سمت صادرات رفته اند.
صادرات محوری و چند شیفته کار کردن کارخانجات نشانگر موفقیت ملت بزرگ ایران است
رزم حسینی گفت: توجه به نگاه صادراتی و همچنین دو یا سه شیفته کار کردن کارخانجات در این شرایط سخت تحریم و شیوع ویروس کرونا نشانگر موفقیت ملت بزرگ ایران است.
۵ میلیارد تن معادن کشف شده در کشور داریم
وی همچنین ادامه داد: در حوزه فولاد، پتروشیمی، سیمان و معادن صادر کننده موفق هستیم، ظرفیت معادن بسیار بالایی داریم و پنج میلیارد تن معادن کشف شده در کشور وجود دارد.
زمینه مناسب سرمایه گذاری در حوزه های صنعتی و معدنی
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: باید در حوزه اکتشافات جدید سرمایه‌گذاری شود و البته فرصت های سرمایه گذاری خوبی در حوزه های معدنی و همچنین صنعتی به وجود آمده است.
وحدت و همدلی برای توسعه و پیشرفت در کشور شکل گرفته است
رزم حسینی تصریح کرد: همدلی، وحدت، انسجام داخلی و حرکت در جهت توسعه و پیشرفت در کشور شکل گرفته است و جناح‌های سیاسی نیز باید به سمت توسعه و پیشرفت بروند.
امنیت ملی به اقتصاد قوی و توانمند گره خورده است
وی گفت: امنیت ملی قویبه اقتصاد قوی و توانمند گره خورده است و اگر اقتصادی قوی باشد امنیت ملی تثبیت شده است.
جوانان برای تقویت بنیه اقتصادی و اقتدار ملی تلاش نمایند
وزیر صمت همچنین از جوانان خواست که برای تقویت بنیه اقتصادی و اقتدار ملی تلاش نمایند و تصریح کرد: فرصت‌های فراهم شده توسط دولت و حاکمیت باید به سمت توسعه، اشتغال آفرینی برای داشتن مردمی توانمند و کشوری قوی برود.
رزم حسینی همچنین با اشاره به برنامه ورود شرکت ها به عرصه مسئولیت های اجتماعی گفت: شرکت های بزرگ بخشی از کار خود را باید در روستاها به تولید و اشتغال آفرینی و ایجاد کسب و کار اختصاص دهند.
آمادگی وزارت صمت برای حمایت از شرکت های توانمند در ورود به عرصه مسئولیت های اجتماعی
وی اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت آمادگی دارد تا شرکت های توانمند اقتصادی را برای توسعه پایدار در مناطق محروم حمایت نمایند.
رزم حسینی تصریح کرد: البته در این مسیر همت ارکان حکومت، تعامل و هماهنگی دستگاه‌ها، ائمه جمعه، قوه قضاییه و دیگر دستگاه ها مثمر ثمر است.
دستگاه قضا به کمک امنیت سرمایه‌گذاری و حمایت از تولید آمده است
وی یادآوری کرد: دستگاه قضا به کمک امنیت سرمایه‌گذاری و تقویت بخش خصوصی و حمایت از صنعت و‌تولید آمده است.
رزم حسینی در بخش پایانی سخنان خود گفت: به میمنت فضای امنب که به وجود آمده است، سرمایه‌های سرگردان کم‌کم به سمت تولید، توسعه، اشتغال و خدمات بازرگانی می آیند.
منبع : وزارت صنعت معدن و تجارت
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین