تاریخ انتشارپنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۷
plusresetminus
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی گفت: آزادراه غدیر براساس اصول فنی احداث شده است و امنیت مسافران را تضمین می‌کند.
۰
کد مطلب : ۲۴۸۴۰۳
آب خوش از گلوی شرق کشور پایین می‌رود/ آزادراه غدیر به کاهش بار ترافیکی تهران- کرج کمک می‌کند
حجت الاسلام والمسلمین روحانی، رئیس جمهوری در آیین افتتاح آزادراه غدیر گفت: سال۹۴ با قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) راجع به این آزادراه گفت‌وگو کردیم و خواستیم در این خصوص با ما همکاری کنند.
 
او با تاکید بر رعایت اصول فنی در احداث آزادراه غدیر، افزود: این طرح دارای ۵ و نیم کیلومتر پل است و برای ملت رفاه و امنیت را به همراه دارد.
 
رئیس جمهور گفت: با آزادراه غدیر بخش قابل توجهی از تولید دی اکسید کربن کاسته می‌شود.
 
او افزود: وقت مسافران در این مسیر تلف نمی‌شود و تا حدود نود دقیقه در وقت آنان صرفه جویی می‌شود.
 
رئیس جمهور افزود: چنین طرح هایی، علاوه بر توسعه مناطق محروم پیرامون استان‌های همجوار طرح، می‌توانند گام مهمی در جهت توسعه پایدار روستایی، گسترش خدمات عمومی و محرومیت‌زدایی و در نتیجه ایجاد مهاجرت معکوس باشند.
 
روحانی در خصوص کاهش زمان و هزینه سفر با افتتاح آزادراه غدیر، گفت: این طرح سبب کاهش هزینه و زمان سفر برای وسایل نقلیه سبک به طور متوسط ۹۰ دقیقه و برای خودرو‌های نیمه‌سنگین به طور متوسط ۱۱۰ دقیقه می‌شود که این موضوع صرفه‌جویی در سوختی معادل ۷۰۰ میلیون لیتر بنزین و هزار و ۶۰۰ میلیون لیتر گازوئیل را در بیست سال اول بهره‌برداری به همراه دارد.
 
او با بیان این که بسیار خوشحالیم که این پروژه در طول مدت ۵ ساله و طبق برنامه ریزی به بهره برداری رسید، افزود: این طرح ۵ و نیم کیلومتر پل دارد و از مناطق مختلف عبور می‌کند که بدون شک برای مردم ایران رفاه، آسایش، سلامتی و امنیت را به همراه خواهد داشت.
 
رئیس جمهور با اشاره به این که بهره برداری از طرح به کاهش مصرف سوخت و وقت مردم منجر خواهد شد، افزود: طرح غدیر راه ترانزیتی شرق به غرب و به جنوب را تأمین می‌کند.
 
روحانی با بیان این که امسال ۲۲۰ کیلومتر آزادراه در یک سال افتتاح شده است که ۲.۵ برابر افتتاح آزادراه در کشور است، گفت: این اقدام علیرغم تمام فشار‌های حداکثری تحریم‌ها اتفاق افتاده است که این موفقیت را مدیون فرامین مقام معظم رهبری هستیم؛ همچنین ایستادگی مردم و همدلی آن‌ها با دولت به ما کمک شایانی داشته است.
 
او با اشاره به این که دولت به سمت جذب سرمایه بخش خصوصی اقدام کرده است، تصریح کرد: پیش از این دولت برای اجرای پروژه‌ها اقدام و بخش خصوصی را شریک می‌کرد، اما در پروژه فوق شاهدیم که پروژه با مشارکت ۷۰ درصدی مردم و ۳۰ درصدی دولت به ثمر نشسته است.
 
رئیس جمهور افزود: دولت باید طراحی و اولویت بندی کند و از مردم برای اجرای پروژه‌ها اقدام کنند، بانک و بازار سرمایه همان پول مردم است که ما سعی داریم با جذب سرمایه مردم به همان مردم ارائه خدمات داشته باشیم.
 
روحانی گفت: تا پایان عمر دولت هزار کیلومتر آزادراه ساخته و به بهره برداری خواهد رسید، این درحالی است که در رژیم پهلوی گذشته ۳۴۶ کیلومتر پروژه به بهره برداری رسیده است؛ این آمار از ابتدای پیروزی انقلاب تا آغاز دولت تدبیر امید نیز حدود هزار و ۳۰۰ کیلومتر بوده است.
 
رئیس جمهور در بخش دیگری گفت: دولت به زودی در منطقه شرق کشور نیز طرح آبرسانی را اجرایی خواهد ساخت که در مرحله ابتدایی اجرای این طرح آب دریای عمان به سیرجان رسید و مرحله بعدی که به زودی افتتاح خواهد شد، شیرین سازی آب دریا است.
 
رو حانی گفت: با اجرای این طرح به غیر از استان‌های کرمان و یزد، برای اصفهان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان آبرسانی برنامه ریزی و طرح کلی نهایی شده است تا با اجرای آن شرق کشور حیات جدید پیدا کند.
 
او در بخش پایانی با بیان اینکه غرب کشور نیز با احداث سد‌های فراوان و کانال کشی‌ها حیات جدید یافته است،افزود: طرح های آب و راه افتخارات این دولت است که تا پایان عمر دولت به فعالیت و بهره برداری از چنین طرح هایی ادامه خواهیم داد تا کشور را با وضعیت مناسبی به دولت جدید تحویل دهیم.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین