تاریخ انتشاردوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
plusresetminus
حزب الله: وزیر ورزش عراق جلسه ای را با رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار کرد که این جلسه نمی‌تواند بی ارتباط با بحث میزبانی مسابقات انتخابی جام جهانی باشد.
۰
کد مطلب : ۲۴۸۱۸۱
جلسه عراقی‌ها با رئیس AFC/ پای انتخابی جام جهانی در میان است؟
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، «عدنان درجال» بازیکن و سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال عراق و وزیر فعلی ورزش این کشور جلسه‌ای را با شیخ سلمان رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار کرد.
عدنان درباره این جلسه گفت: با شیخ سلمان ملاقات کردیم. بحث پیرامون مهمترین برنامه‌های آینده کنفدراسیون آسیا بود. از شیخ سلمان برای استقبال گرم و موضعگیری‌های برجسته در حمایت از روند فوتبال عراق تشکر می‌کنیم.
شیخ سلمان هم از جایگاه برتر ورزش عراق در صحنه آسیا و دستاوردهای عراق در زمینه پیشرفت زیرساخت‌های ورزشی تمجید کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، این جلسه در حالی برگزار شده است که در روزهای گذشته کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد مسابقات مرحله دوم انتخابی جام جهانی و انتخابی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا به صورت متمرکز در خردادماه برگزار خواهد شد.
کشورهای داوطلب می‌توانند درخواست خود را برای میزبانی در هر گروه، به AFC ارسال کنند. قرار است نتیجه نهایی روز ۲۵ اسفند مشخص شود.
ایران در این مرحله با کشورهای عراق، هنگ کنگ، بحرین و کامبوج همگروه است و از همین حالا نگرانی‌هایی مبنی بر از دست دادن میزبانی بازی‌های برگشت شدت گرفته است.
از یک سو گفته می‌شود بحرین به واسطه رئیس بحرینی کنفدراسیون آسیا شانس بالایی برای گرفتن میزبانی دارد و حالا هم که عراقی‌ها با وزیر ورزشِ فوتبال دوست خود به ملاقات شیخ سلمان رفته‌اند.
دیپلماسی ورزشی عراق در حالی که فدراسیون این کشور بدون رئیس بوده و با هیات عادی سازی اداره می‌شود، برای گرفتن میزبانی حساس‌ترین بازی‌ها آغاز شده است.
فدراسیون فوتبال ایران بعد از جلسه چند روز پیش خود با کنفدراسیون آسیا اعلام کرد به صورت شفاهی درخواست میزبانی گروه سوم به صورت متمرکز را داده است اما به نظر می‌رسد برای گرفتن این میزبانی، به اقداماتی فراتر از درخواست شفاهی و کتبی نیاز است.
تیم ملی ایران بعد از باخت به عراق و بحرین در بازی رفت، وضعیت خوبی در گروه سوم ندارد و با ۶ امتیاز در رده سوم است. این یعنی خطر عدم صعود ایران به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی و حتی خطر از دست رفتن حضور در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا تیم کشورمان را تهدید می‌کند.
کسب پیروزی در هر چهار بازی برگشت (که طبق برنامه عادی ایران باید در سه مسابقه میزبان باشد) برای تیم ملی کشورمان حیاتی است و انتظار می‌رود دستگاه ورزش و متولیان فدراسیون فوتبال اقدامات دیگری را هم در دستور کار قرار بدهند تا بتوانند میزبانی بازی‌های برگشت را بگیرند.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین