تاریخ انتشاريکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷
plusresetminus
حزب الله:رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از جابجایی درختان در طرح یکسان‌سازی گونه‌های درختی خبر داد.
۰
کد مطلب : ۲۴۸۰۳۱
طرح یکسان‌سازی گونه‌های درختی در کرج اجرا شد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،پیمان بضاعتی پور از جابجایی درختان در طرح یکسان‌سازی گونه‌های درختی در رفیوژها و بلوارهای  مناطق دهگانه خبر داد و گفت: این طرح در جهت بهسازی، کاشت، واکاری و همچنین ایمن‌سازی درختان خطرآفرین و ناایمن اجرا می‌شود.
وی یکسان‌سازی گونه‌ها درختی را  از دیگر دلایل اجرای این طرح برشمرد و افزود: اجرای این طرح می‌تواند موجب ارتقای کیفی منظر فضاهای سبز و ایجاد یک‌شکل مناسب و منظم درختان در سطح شهر شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج دغدغه ارزشمند شهروندان برای صیانت از درختان شهر را قابل‌ستایش دانست و گفت: هرگونه جابه‌جایی درخت در سطح شهر باید با مجوز کمیسیون ماده ۷ و با تمهیدات لازم انجام شود و برای اجرای طرح مذکور نیز مجوز لازم از این کمیسیون اخذشده است.

بضاعتی پور بابیان اینکه ۲۴۲ اصله درخت تاکنون در مناطق ۷، ۸ و ۲ جابجا و ۵۲۹ اصله درخت هم کاشته شده است، گفت: این درختان که بیشتر از گونه‌های اقاقیا، سرو طبری، توت، عرعر و سرو نقره‌ای هستند به جنگل احمد بابا منتقل‌شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه درختان شناسنامه شهر هستند و میراث طبیعی، تاریخی و فرهنگی شهر با این درختان شناخته می‌شوند، افزود: عملیات جابه‌جایی درختانی که در مسیر اجرای پروژه‌های عمرانی قرار دارند با حضور اکیپ‌های کارشناسی و با دقت زیاد انجام می‌شود و اکثر آن‌ها در جای دیگری کاشته و به حیات خود ادامه می‌دهند.
منبع : پایگاه خبری کرج امروز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین