تاریخ انتشاريکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
plusresetminus
حزب الله:نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: واکسیناسیون در البرز آغاز شده و در مرحله اول کادر بهداشت و درمان واکسینه می‌شوند و تاکنون موارد ناسازگاری این واکسن مشاهده نشده است.
۰
کد مطلب : ۲۴۸۰۲۳
تاکنون موردی از ناسازگاری واکسن کرونا در البرز مشاهده نشده است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،عزیزاله شهبازی در حاشیه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رئیس جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس در روز شنبه دوم اسفند برگزار شد، با اشاره به اخبار هفته گذشته در خصوص مشاهده بیمار دارای ویروس جهش یافته، افزود: بیماری مبتلا به ویروس جهش یافته کرونا از اهالی استان قزوین در البرز بستری شده و متاسفانه فوت کرد.
به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه البرز با حجم بالای ترددهای بین استانی بویژه تبادل جمعیت با تهران مواجه است، ادامه داد: بیماران بسیاری از استان‌های همجوار و همسایه در البرز بستری می‌شوند و کادر بهداشت و درمان استان نیز بهترین خدمات خود را ارائه می‌دهند.
شهبازی گفت: بلافاصله پس از گزارش این بیمار، چند مرتبه از تمامی اطرافیان و کادر بهداشت و درمان که با او در تماس بودند تست گرفته شد که خوشبختانه پاسخ آن منفی بود.
وی افزود: مقرر شد ترددهای بین دو استان البرز و قزوین به ویژه افرادی که با فرد مبتلا در تماس نزدیک بودند مورد نظارت جدی قرار گیرند و تست‌های مکرر انجام شود.
استاندار البرز گفت: پس از این موضوع، جلسه ستاد استانی برگزار و مقرر شد که برای پیشگیری از شیوع کرونای جهش یافته و عدم گرفتاری در موج چهارم کرونا، محدودیت‌های شرایط نارنجی و قرمز در البرز به مدت یک هفته اعمال شود.
وی افزود: واکسیناسیون نیز در البرز آغاز شده و در مرحله اول کادر بهداشت و درمان واکسینه می‌شوند و تاکنون موارد ناسازگاری این واکسن مشاهده نشده است.
شهبازی ضمن درخواست از مردم برای همراهی بیشتر و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، گفت: تمامی مسئولان استان و به ویژه اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا پای کار هستند تا با اتخاذ تدابیر لازم نسبت به پیشگیری از شیوع کرونا اقدام کنند.
وی افزود: در جلسه امروز وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از عملکرد البرز رضایت داشتند و اقدامات پیشگیرانه این استان را مورد تقدیر قرار دادند.
استاندار البرز گفت: از مجموعه مردم و مسئولان استان برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و عمل به مصوبات ستادهای ملی و استانی مقابله با کرونا قدردانی می‌کنم و امید است این روند ادامه داشته باشد تا گرفتار ویروس جهش یافته کرونا نشویم.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین