تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹
plusresetminus
حزب الله: وزیر بهداشت گفت: برای تهیه ماسک دچار مشکل شده بودیم و در عرض ۵۰ روز به تولید کننده و صادر کننده این چنین تجهیزاتی تبدیل شدیم.
۰
کد مطلب : ۲۴۷۹۱۴
در عرض ۵۰ روز به تولید کننده و صادر کننده تجهیزات مقابله با کرونا تبدیل شدیم گروه بهداشت و درمان علمی پزشکی
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،سعید نمکی وزیر بهداشت صبح امروز در مراسم افتتاح همزمان تجهیزات خریداری شده مقابله با کرونا از محل تسهیلات بانک جهانی که در وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته سال بسیار سختی بود و رهبری معظم انقلاب ما را حمایت ویژه کردندن و خود ایشان دستورالعمل‌ها را به طور دقیقی رعایت می‌کنند.
او ادامه داد:  این تسهیلات فتح بابی بود تا دنیا مظلومیت  و شرایط ما را بفهمد البته که کشورمان در این دوران تحریم‌ها توانست بر پای خود بایستد و از اوضاع سخت سربلند بیرون آمد،هرچند که اینقدر مستحق دشمنی و قهر و‌کین نیست.
نمکی بیان کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه تنگنا‌های مالی کاملا درک می‌کند. ما برای تهیه کنندگان و ماسک دچار مشکل شده بودیم و در عرض ۵۰ روز به تولید کننده و صادر کننده تجهیزات تبدیل شدیم همچنین برای واردات دارو مشکلات زیادی برای ما ایجاد کرده بودند  و دشمنان به دروغ می‌گفتند که دارو تحریم نیست.
او افزود: بحث انتقال پول مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده بود و اگر لطف خدا و تلاش همکاران نبود طبق خواسته دشمنان شاید زمین می‌خوردیم.
او بیان کرد: ما ۲۵۰۰ تخت‌ای سی یو اضافه کرده و تعداد ۸۰ تخت پشتیبان تهیه کرده ایم همچنین به دنبال تقویت زیر ساخت بهداشت کشور رفتیم. در اسفند و فروردین ماه به سرعت میزان فوتی و بستری‌های ناشی از بیماری کرونا را در کشور کم کردیم. تعداد مرگ‌ها در ایران به دو رقمی رسیده است اما کشور‌های پیشرفته بیماران شان پشت درب بیمارستان‌ها سرگردان شده اند.
نمکی تصریح کرد: اولین بار در دنیا این سیگنال ارسال شد که ایران می‌تواند از حداقل‌ها استفاده کند. ما کمیته‌های مختلفی را تشکیل و همه نکات را به طور دقیق رصد می‌کنند. بانک جهانی این فتح باب را پذیرفت تا در مراحل بعدی نیز به کشورمان کمک کنند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین