تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
plusresetminus
حزب الله:رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با بیان اینکه بخش عمده ای از مواد اولیه صنایع این استان از چین تامین می‌شود ، گفت: ۲۰ هزار کانتینر از استان البرز در نه ماهه اول سال جاری محصولات کشاورزی صادر شده است.
۰
کد مطلب : ۲۴۷۸۹۲
صادرات ۲۰ هزار کانتینری محصولات کشاورزی استان البرز/ بخش عمده مواد اولیه واحدهای صنعتی از چین تامین می‌شود
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،پرهام رضایی در نشست ویدئو کنفرانسی راهکارهای توسعه صادرات به کشور چین که با حضو ر رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین و سرکنسول ایران در شانگهای برگزار شد، با اشاره به اهمیت برگزاری چنین نشست‌هایی در راستای حل مراودات تجاری فعالان اقتصادی کشور اظهار داشت: البرز با وجود بیش از 3500 واحد صنعتی و تولیدی و بالغ بر 80 هزار واحد صنفی در زمینه‌هایی مختلف از جمله دارو و ماکارونی قطب صنعتی کشور است.
وی با بیان اینکه بیش از 80 درصد ماکارونی کشور در البرز تولید می‌شود، افزود: در زمینه تولید دارو کارخانه‌های فعال متعددی در البرز وجود دارد و راه اندازی تعداد زیادی واحد دارویی دیگر در یک شهرک دارویی استان هم قرار است عملیاتی شود. 
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با اشاره به فعالیت خوب صنعتگران البرزی در تولید محصولات غذایی، بیان کرد: انواع کارخانه‌های تولید سس، رب گوجه فرنگی، شکلات و شیرینی در این استان فعال است که با توجه به نزدیکی پایتخت ظرفیتی ویژه برای البرز محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه تولید قطعات خودرو در البرز هم در سطح کارخانه‌های کوچک تا بزرگ از دیگر ظرفیت‌های بخش صنعتی این استان است، عنوان کرد: در حوزه کشاورزی صادرات 11 هزار کانتینری در سال گذشته برای استان محقق شد و این رقم در 9 ماهه نخست سال جاری هم بیش از 20 هزار کانتینر رسیده است. 
 رضایی تصریح کرد: رقم رشد صادراتی البرز در سال 99 نسبت به سال گذشته بیش از 86 درصد بوده است و قرار است تا پایان سال عدد صادرات استان به بیش از یک میلیارد دلار برسد که تاکنون بیش از 900 میلیون دلار آن محقق شده است و این مهم نشان از وجود رویکرد خوب صادراتی در البرز دارد.
وی با بیان اینکه به واسطه فعالیت کارخانه‌های تولیدی و صنعتی بیشمار در البرز میزان واردات مواد اولیه، ماشین آلات و قطعات خط تولید به این استان آمار بالایی است، گفت: به عنوان نمونه حدود 60 تا 70 درصد مواد اولیه شیمیایی مورد نیاز صنایع البرز از کشور چین وارد می‌شود.
رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به اینکه تعداد واحدهای تولیدی در البرز خیلی بیشتر از شرکت‌های بازرگانی فعال استان است، بیان کرد: این نشان می‌دهد که کالاهای وارداتی به البرز به طور مستقیم وارد چرخه تولید می‌شود.
وی تاکید کرد: امید است که ارتباط میان اتاق بازرگانی استان‌ها و اتاق‌های مشترک منجر به این شود که به صورت کارشناسانه و دقیق تر مشکلات مالی فعالان اقتصادی کشور در زمینه صادرات و واردات از جمله بلوکه شدن پول آنها در بانک‌ها، کارمزدهای صرافی‌ها و دیگر موارد این چنینی کمی تسهیل شود.
رضایی با اشاره به در پیش بودن سال 1400 که به یقین با مواردی از جمله تغییر مدل‌های تجارت همراه خواهد بود، عنوان کرد: رویکردها، اهداف و منشور کار اتاق‌های بازرگانی هم باید در این زمینه با تغییرات به روز همراه باشد.
وی در بخش دیگری اقدامات دنبال شده از سوی مقامات ایرانی برای برگزاری نمایشگاه دائمی توانمندی‌های تولیدی و صنعتی کشورمان در چین را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در اتاق بازرگانی البرز هم چنین نمایشگاهی در قالب نمایش محصولات برندهای مختلف استان به صورت دائمی برقرار است.

رئیس اتاق بازرگانی البرز در ادامه توسعه مراودات اقتصادی و اعزام هیات‌های تجاری به البرز را از مواردی برشمرد که می تواند در سایه تعاملات خوب میان اتاق بازرگانی البرز، اتاق های بازرگانی مشترک و کنسولگری‌ها محقق شود.
رضایی با تاکید بر اهمیت حل مسائل فعالان حوزه کشاورزی استان در زمینه واردات ماشین آلات ویژه بسته بندی و یا فریزکردن محصولات فسادپذیر در این بخش گفت: البرز در زمینه کشاورزی پیشرفت‌های خوبی داشته است و با حل این مسئله فصل تازه ای در صادرات محصولات کشاورزی استان عملیاتی می‌شود.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین