تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
plusresetminus
حزب الله:چهارآیین گفت: گرانی گوشت قرمز و ماهی، تقاضا برای خرید مرغ و در نتیجه قیمت این کالا در بازار را افزایش داده است.
۰
کد مطلب : ۲۴۷۸۵۷
گرانی گوشت قرمز و ماهی، تقاضا برای خرید مرغ را افزایش داد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،برومند چهارآیین عضو سابق هئیت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به دلایل گرانی مرغ در بازار اظهار کرد: گرانی گوشت قرمز و ماهی موجب شده خانوار‌ها به سمت کالا‌های جایگزین نظیر مرغ سوق داده شوند که ازدیاد تقاضا برای خرید، قیمت مرغ را هم با نوساناتی در بازار روبرو کرده است.
 
وی تخصیص دان تا سن ۴۰ روزگی را یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و افزود: تخصیص دان تا سن ۴۰ روز سبب شده ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم به ازای هر قطعه کاهش وزن داشته باشیم که برای ۱۱۰ میلیون قطعه رقمی حدود ۱۲۰ هزار تن است و این امر منجر به کاهش عرضه مرغ در بازار شده است.
 
چهارآیین ادامه داد: علی رغم ‌افزایش قیمت ذرت، کنجاله سویا و جوجه یکروزه، اما قیمت مرغ تغییری نداشته است که با وجود تاثیر قیمت نهاده‌های دامی در آنالیز هزینه تمام شده، چطور ممکن است که مرغدار با زیان به تولید ادامه دهد؟
 
این کارشناس صنعت طیور کاهش عرضه را یکی از علل اصلی گرانی مرغ در بازار دانست و گفت: با توجه به عدم سنخیت هزینه تمام شده تولید با نرخ مصوب، بسیاری از مرغداران ترجیح دادند که در این فضا تولید نکنند که همین امر زمینه را برای کاهش عرضه و افزایش قیمت در بازار فراهم کرده است.
 
وی درباره آینده قیمت مرغ در بازار گفت: با ازدیاد تقاضا در ایام پایانی سال برای خرید مرغ در بازار پیش بینی می‌شود که متوسط قیمت مرغ زنده در کشور به ۲۰ تا ۲۱ هزار تومان و مرغ گرم به ۲۸ هزار تومان برسد.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین