تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
plusresetminus
حزب الله: سخنگوی دفتر ریاست جمهوری آمریکا در سخنانی گفت که نخستین تماس تلفنی رئیس جمهوری این کشور با رهبران خاورمیانه با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواهد بود.
۰
کد مطلب : ۲۴۷۷۹۴
کاخ سفید: نتانیاهو اولین دریافت کننده تماس بایدن در خاورمیانه خواهد بود
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،جن ساکی، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی درباره امکان برقراری تماس تلفنی جو بایدن، رئیس جمهوری کشورش با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اظهار کرد: اولین تماسی که رئیس جمهور آمریکا با سران خاورمیانه انجام خواهد داد با نخست‌وزیر "اسرائیل" خواهد بود.
روز جمعه کاخ سفید گزارش های منتشره درباره این که جو بایدن، به دلیل عدم تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از زمان روی کار آمدن وی در ۲۰ ژانویه، او را نادیده گرفته است، تکذیب کرد.
بنیامین نتانیاهو دوشنبه در مصاحبه با شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی ضمن رد این مساله که بایدن عمداً از او اجتناب می کند، گفت: "او تماس خواهد گرفت ... ما نزدیک به ۴۰ سال روابط دوستانه بسیار قوی داریم و سابقه این روابط به زمانی که من به عنوان دیپلمات اسرائیلی به واشنگتن آمدم و بایدن یک سناتور بود باز می گردد. "
گمانه زنی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه عدم تماس بایدن ممکن است به نارضایتی وی از روابط نزدیک نتانیاهو با دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق  آمریکا مربوط باشد.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین