تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳
plusresetminus
حزب الله: دولت ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که همچنان در حال تعیین عامل یا عاملان حمله راکتی به اربیل است و «حقِ پاسخ در زمان و مکان مقتضی را برای خود محفوظ می‌داند».
۰
کد مطلب : ۲۴۷۷۵۶
واشنگتن: به حمله موشکی اربیل در «زمان و مکان مقتضی» پاسخ می دهیم
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،دولت ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه (به وقت واشنگتن) اعلام کرد که همچنان در حال بررسی و تعیین عامل یا عاملان حمله راکتی شامگاه دوشنبه به اربیل عراق است؛ حمله‌ای که به زخمی شدن پنج نیروی نظامی آمریکا و کشته شدن یک پیمانکار خارجی انجامید.
«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید نیز در تأیید اظهارات مقامات وزارت خارجه آمریکا گفت که واشنگتن «حق پاسخ به این حمله راکتی را در زمان و مکان مقتضی» برای خود محفوظ می‌داند.
گفتنی است که شامگاه دوشنبه (به وقت بغداد) چهارده راکت به سمت پایگاه هوایی اربیل در اقلیم کردستان عراق پرتاب شد که سه راکت به محلی برخورد کرده است که نیروهای نظامی آمریکا در آن مستقر بودند.
به گفته سرهنگ «وین ماروتو» سخنگوی ائتلاف ادعایی آمریکا علیه داعش، در این حمله راکتی یک پیمانکار غیرنظامی و غیر آمریکایی کشته شد و ۹ نفر دیگر از جمله یک عضو نیروی نظامی آمریکا و چهار پیمانکار غیرنظامی زخمی شدند.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین