تاریخ انتشاريکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
plusresetminus
حزب الله:سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه از افزایش دو برابری یارانه نقدی در سال آینده خبر داد.
۰
کد مطلب : ۲۴۵۸۷۶
یارانه نقدی در سال آینده دو برابر می‌شود/ ۳۳هزار میلیارد تومان برای ارز دارو اختصاص یافت
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور در نشست خبری اظهار کرد: طبق مصوبه کمیسیون مبلغ ۹۱ هزار میلیارد تومان برای یارانه‌بگیران مشمول تخصیص یافت.
وی افزود: در سال آینده به ازای هر فرد که سال گذشته ۴۵ هزار تومان دریافت می‌کرد، یارانه دو برابر یعنی به ازای هر نفر ۹۱ هزار تومان خواهد شد. همچنین
سخنگوی کمیسیون تلفیق تاکید کرد: سازمان هدفمندی یارانه‌ها و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مکلف شدند نسبت به ثبت نام و پرداخت یارانه هدفمندی و همچنین معیشتی و سایر یارانه‌ها نسبت به تمام افرادی که ثبت‌نام نکردند، افراد جدید و افرادی که منصرف شدند، امکان ثبت نام را فراهم کند.
زارع تصریح کرد: ۳۳هزار میلیارد تومان در اختیار بانک مرکزی برای ارز دارو و ۳۲ هزار میلیارد تومان هم بخش یارانه تولید و مبلغ ۱۸ هزار میلیارد تومان برای مناطق محروم اختصاص یافت.
سخنگوی کمیسیون تلفیق تصریح کرد: همچنین مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان علاوه بر مبلغ ذکر شده برای افزایش یارانه ۳۵ میلیون نفر اقشار طبقه متوسط و متوسط رو به پایین قرار داده شده و ۱۰ هزار میلیارد تومان هم برای افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مصوب شد.
وی ادامه داد: برای هدفمندی یارانه‌ها ۴۳ ردیف در مصارف در نظر گرفته شده که ۱۰ ردیف برای دولت به مبلغ ۷۹ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده و از ۴۲۹ هزار میلیارد تومان کسر خواهد شد و مبالغ این ردیف‌ها مانند کاهش فقر مطلق در اختیار بهزیستی، کمیته امداد امام‌خمینی(ره)، حوزه سلامت، حوزه نان و خرید تضمینی گندم، حوزه‌های فرهنگی کتب درسی و افزایش حقوق سربازان، مسکن محرومین، مسکن رزمندگان، صندوق بیمه تامین اجتماعی، حوادث غیر مترقبه، واکسیناسیون دام، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی، حمایت از زنان سرپرست خانوار، حمایت از خانواده زندانیان و دیگر مواردی که در ۳۳ مورد است بر اساس نظر کمیسیون تلفیق و پیشنهاد‌های دولت قرار خواهد گرفت.
زارع اضافه کرد: مبلغ یارانه نقدی تمام افرادی که مبلغ ۴۵ هزار تومان و ۵۰۰ تومان دریافت می‌کردند، ۲ برابر شده است، اما رقم ۱۰ هزار میلیارد تومان کمیته امداد امام خمینی(ره) از این مبالغ جداست. البته اینکه گفته می‌شود هر فردی قرار است چه مبلغی دریافت کند، هنوز نهایی نشده و بیشتر تخمین است و هر تصمیمی که در کمیسیون تلفیق گرفته شود، حتما اعلام خواهیم کرد.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین