تاریخ انتشاردوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
plusresetminus
حزب الله:بنجامین دو روتشیلد، بانکدار معروف و از اعضای یکی از ثروتمند‌ترین خانواده‌های جهان، که حامی مالی صهیونیست‌ها بود بر اثر حمله قلبی مُرد.
۰
کد مطلب : ۲۴۵۳۳۷
یکی دیگر از حامیان میلیاردرِ صهیونیست‌ها مُرد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،بنجامین دو روتشیلد، بانکدار معروف موسسه «ادموند دو روتشیلد هولدینگ» روز شنبه بر اثر حمله قلبی در خانه خود در شهر پرگنی سوئیس مُرد. او ۵۷ سال داشت.
گروه ادموند دو روتشیلد در بیانیه‌ای خبر مرگ وی را اعلام کرد.
گروه مالی روتشیلد -که زمانی یکی از ثروتمندترین خانواده‌های جهان بود- توسط بارون ادموند دو روتشیلد که والدینش در طول جنگ جهانی دوم به سوئیس فرار کردند، ایجاد شد.
ادموند یک یهودی‌تبار فرانسوی و از حامیان اولیه جنبش صهیونیسم بود. او به قدری در میان صهیونیست‌ها معتبر بود که پس از مرگش یکی از تاریخی‌ترین و گران‌ترین مناطق تل آویو را به نام او نامگذاری کردند.

وی این گروه را در سال ۱۹۵۳ ایجاد کرد و بعداً یک بانک خصوصی سوئیس را خریداری کرد.
بنجامین دو روتشیلد پسر ادموند دو روتشیلد در سال ۱۹۹۷ ریاست گروه مالی مستقر در ژنو را برعهده گرفت. تا پایان سال ۲۰۱۹ مجموع دارایی این موسسه مالی ۱۹۴ میلیارد دلار [۱۷۳ میلیارد فرانک] بود و در ۱۵ کشور فعال بود. او نیز همانند پدرش یکی از حامیان صهیونیسم و تامین کننده مالی آن‌ها بود.
ثروت وی برای همسر و چهار دخترش بر جای ماند.
پیش از این، شلدون ادلسون، میلیاردر یهودی و حامی اصلی انتخاباتی ترامپ روز سه شنبه در خانه اش در لاس وگاس و در سن ۸۷ سالگی مُرد.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین