تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
plusresetminus
حزب الله:وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد هیئت دیپلماتیک این کشور بدون حصول نتیجه‌ای درباره رفع توقیف نفتکش خود در خلیج فارس، تهران را به مقصد سئول ترک کرد.
۰
کد مطلب : ۲۴۵۱۲۱
سئول: ماموریت دیپلماتیک رفع توقیف نفتکش کره‌ای با شکست پایان یافت
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،یک رسانه کره جنوبی سفر اخیر قائم مقام وزیر خارجه این کشور به تهران برای رفع توقیف نفتکش این کشور را ماموریتی دیپلماتیک شکست خورده اعلام کرد.
روزنامه «کُریا جونگ‌آنگ» کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد دیپلمات‌های کره‌ای که برای مذاکره برای رفع توقیف نفتکش این کشور و نیز رفع بلوکه دارایی‌های ایران به تهران سفر کرده بودند، ماموریت دیپلماتیک خود را با دست خالی پایان دادند.
وزارت خارجه کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد چوی جونگ کو، قائم مقام وزیر خارجه سفر سه روزه خود به تهران را برای حل و فصل مسئله توقیف نفتکش کره جنوبی در آب‌های خلیج فارس بدون حصول نتیجه به پایان برد.
این وزارت‌خانه تاکید کرد مذاکرات دو جانبه در خصوص حصول راهکار سریع و سازنده برای مسائل مطرح شده براساس دوستی دیرینه دو کشور ادامه خواهد یافت.
در بیانیه وزارت خارجه کره جنوبی آمده است نماینده هیئت دیپلماتیک کره اعتراض خود را نسبت به توقیف نفتکش این کشور در خلیج فارس اعلام کرد و خواستار آزادی آن شد. طرف ایرانی وعده داد فرایند منصفانه قضایی و همچنین رفتار انسان دوستانه و ارائه خدمات و دسترسی‌های کنسولی برای ۲۰ خدمه نفتکش صورت گیرد.
یک فروند شناور نفتکش کره جنوبی با نام تجاری هانکوک چیمی صبح روز دوشنبه به دلیل نقض اصول زیست‌محیطی از سوی نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس متوقف شد. این شناور از مبدا بندر الجبیل عربستان سعودی عازم بمبئی هند بود که در خلیج فارس به دلیل نقض پیاپی قوانین زیست محیطی دریایی توقیف شد. این کشتی با پرچم کره‌ جنوبی در حال تردد و حامل ۷ هزار و ۲۰۰ تن اتانول بوده است.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین