تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
plusresetminus
حزب الله:وزیر نفت گفت:تاکید اصلی ما بهینه سازی مصرف سوخت است و در حال حاضر در نیروگاه‌های استان‌های تهران البرز و قم از مازوت استفاده نمی‌شود.
۰
کد مطلب : ۲۴۴۸۸۵
مازوت در نیروگاه‌های تهران استفاده نمی‌شود/قطع گاز ۱۰۰ اداره به دلیل مصرف بالا
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،در مراسم امضای قرارداد افزایش و تولید نفت گفت:این قرارداد‌ها فقط با سازندگان ایرانی امضا و ۷۲ درصد کار توسط شرکت‌های ایرانی انجام می‌شود.
 
او ادامه داد:تمام منابع این قراردادها از بازار سرمایه تامین می‌شود ما باید اوراق بفروشیم و وارد بازار سرمایه شویم، ما میلیارد‌ها برای افزایش تولید هزینه کرده ایم.
 
زنگنه ادامه داد:پیش رفت اولین قراردادهای افزایش تولید نفت در گذشته صفر بود، ولی در حال حاضر به ۳۰ رسیده است.
 
وزیر نفت بیان کرد:ما می‌توانیم ۱۰۰‌ها شرکت دانش بنیان را برای احیای چا‌های حفاری در کشور به کار گیریم، متاسفانه هدر رفت انرژی در کشور ما زیاد است و ما می‌توانیم با حضور شرکت‌های دانش بنیان جلوی آن را بگیریم.
 
زنگنه گفت:در سال ۹۹ مصرف سوخت‌های مایع به ۱.۵ میلیون بشکه و گاز طبیعی ۵ میلیون بشگه رسیده است .
 
او گفت:تولید گاز کشور در سال‌جاری ۶۴ میلیون مترمکعب و اندازه ۲ فاز پارس جنوبی افزایش یافته و ۱۲ درصد مصرف گاز در بخش خانگی افزوده شده است. کسی می‌تواند چنین انرژی را تامین کند؟! هیچ راهی جز صرفه‌جویی وجود ندارد.
 
وزیر نفت گفت:امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران اخیرا اعلام کرده است مازوت برای صادرات کم است و مخازن خالی شده است. ما مشکلی برای صادرات مازوت نداریم. چرا هر کسی در کار دیگری دخالت می‌کند؟!
 
زنگنه افزود:تاکید اصلی ما بهینه سازی مصرف گاز بخصوص در بخش خانگی است، ما اولویت اولمان بخش خانگی است، در نیروگاه های استان تهران البرز و قم از مازوت استفاده نمی شود.
 
زنگنه بیان کرد: گاز صد‌ ادارات پرمصرف را قطع کردیم و اخطاریه‌هایی را هم صادر کرده ایم.خواهشم این است یک تا دو درجه در مصرف گاز صرفه‌جویی شود. با ادارات دولتی که مصرف بالایی دارند برخورد شده است و استانداران خیلی در این زمینه کمک کردند. ما بحث‌مان مصرف نیست؛ این است که اسراف نشود.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین