تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
plusresetminus
حزب الله:عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره آخرین وضعیت دریافت کنندگان واکسن ایرانی کرونا توضیحاتی داد.
۰
کد مطلب : ۲۴۴۸۱۶
پایان خرداد ماه؛ مرحله تزریق همگانی واکسن ایرانی کرونا/ محرز: تاکنون دریافت کنندگان واکسن هیچ عارضه‌ای نداشته‌اند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: بعد از سال‌ها که واکسن سازی در ایران انجام نمی‌شد، این اولین باری است که با تمام قوانین بین المللی ساخت واکسن ایرانی کرونا انجام می‌شود.
او با بیان اینکه خوشبختانه من به عنوان مجری طرح فاز بالینی این پروژه در کنار دکتر صالحی و دکتر طبرسی کار نظارت را انجام می‌دهیم، ادامه داد: تمامی این اقدامات برای آن است که به مردم بگوییم واکسنی ایمن و قابل قبول ساخته شده است.
محرز ادامه داد: ٧ داوطلبی که تاکنون واکسن بر روی آن‌ها تست شده است، هر روز ویزیت می‌شوند و تاکنون هیچ عارضه‌ جدی‌ در آن‌ها مشاهده نشده است.
او با بیان اینکه با بررسی میزان اثربخشی واکسن کرونا می‌توانیم متوجه شویم که هیچ عارضه جانبی نداشته است، افزود: عملکرد ما در این پروژه توسط کمیته‌ دیگری نظارت خواهد شد که اعضای این کمیته مشمول معاون وزیر، نماینده سازمان غذا و دارو و ... هستند.
محرز ادامه داد: پس از سال‌ها این اولین تجربه ما در زمینه تولید واکسن است و به زودی واکسن خوبی را به مردم ارائه خواهیم کرد.
عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا افزود: بعد از تزریق واکسن به این ۵۶ نفر اواسط اسفند ماه وارد مرحله دوم تزریق می‌شویم و پایان خرداد ماه تزریق عمومی واکسن صورت خواهد گرفت.
او با بیان اینکه در صورتی که همه چیز خوب پیش رود تمامی اطلاعات به سازمان جهانی بهداشت ارائه خواهد شد، ادامه داد: در صورت ابلاغ مجوز توسط کمیته، مجوز تزریق برای داوطلبان دیگر صادر خواهد شد.
محرز با بیان اینکه یکی از بزرگترین مشکلات دنیا اپیدمی ناشی از فضای مجازی است، چرا که مردم بدون آگاهی علمی بسیاری از نظر‌ها و تحلیل‌ها را می‌خوانند، افزود: وجود نظر‌های مختلف باعث سردرگمی مردم شده است.
عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا ادامه داد: در مورد واکسن تا زمانی که همه چیز خوب پیش نرود تأییدیه به مردم اعلام نخواهد شد، همچنین همه موارد بر اساس استاندارد‌های بین المللی انجام می‌شود.
او درباره میزان ایمنی دهی واکسن به تزریق کنندگان آن گفت: اینکه تا چه میزان این واکسن ایمن بوده است را نمی‌توانیم فعلا اعلام کنیم و زمانی می‌توانیم بگوییم این واکسن ایمن بوده است یا خیر که ٢١ روز از تزریق آن بر روی گروه اول داوطلبان گذشته باشد.
محرز افزود: تا به این لحظه واکسن تزریق شده بر روی داوطلبان ایمن و بدون عارضه بوده است.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین