تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
plusresetminus
حزب الله:بازار شکر به‌هم ریخته است. این کالا که ابتدای سال کیلویی ۶ هزار و ۲۰۰ تومان نرخ‌گذاری شد و در پاییز به ۱۲ هزار تومان رسید، حال با جهش ۱۵ درصدی مواجه شده است. دبیرکل اتحادیه بنکداران موادغذایی در این رابطه گفت: قیمت خرید برای بنکداران به ۹هزار و ۴۰۰ تومان رسیده که با احتساب هزینه‌های توزیع با قیمتی بیش از کیلویی ۱۲‌هزار تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد.
۰
کد مطلب : ۲۴۴۷۶۵
دلیل افزایش قیمت شکر مشخص نیست
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، قاسمعلی حسنی می‌گوید دلیل افزایش قیمت شکر هنوز معلوم نیست و «‌مسوولان مربوطه باید پاسخگو باشند.» به گفته این مقام صنفی «اگر قیمت شکر آزاد شده دولت باید قیمت مصوب را بردارد که بازار بر اساس عرضه و تقاضا نرخ را تعیین کند اما اگر همچنان شکر به‌صورت دستوری قیمت‌گذاری می‌شود دولت نباید اجازه افزایش قیمت بیشتر را بدهد.» شکر به‌عنوان یکی از مهم‌ترین کالاهای سبد معیشتی خانوارهای ایرانی امسال نوسانات زیادی پشت‌سر گذاشت.
 
سال گذشته به سبب تاخیر در برداشت نیشکر جنوب و همچنین عدم‌ترخیص به‌موقع شکرهای وارداتی قیمت این کالا در بازار جهش قابل‌توجهی یافت، آن‌هم درحالی‌که گروه خوراکی‌ها بیشترین نرخ تورم را داشته‌اند. دولت بارها با عرضه شکر دولتی سعی در مهار این بازار کرده اما به سبب عدم‌نظارت مناسب و همچنین سیستم توزیع معیوب این کالا با قیمتی گران به‌دست مردم می‌رسد، گرانی که به گفته دبیرکل اتحادیه بنکداران موادغذایی «هنوز دلیل آن مشخص نیست.» شکر نسبت به دی سال گذشته از کیلویی ۷هزار تومان فعلا به نزدیک ۱۲‌هزار تومان رسیده و باید دید که در روزهای آینده چه رفتار قیمتی را طی می‌کند.
منبع : روزنامه دنیای اقتصاد
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین