تاریخ انتشارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳
plusresetminus
حزب الله: معاون هماهنگی توزیع برق شرکت توانیر گفت: تاکنون تخفیف ۱۰۰ درصدی طرح برق امید در صورتحساب پنج میلیون مشترک اعمال شده است.
۰
کد مطلب : ۲۴۴۷۱۲
برق ۵ میلیون مشترک رایگان شد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، اجرای طرح برق امید از ابتدای آبان ماه سال جاری آغاز شد و هم اکنون با سنجش نخستین نتایج اجرای این طرح، مشخص شد که 5 میلیون مشترک از مجموع 37 میلیون مشترک برق کشور مشمول برق رایگان شدند.
غلامعلی رخشانی‌مهر معاون هماهنگی توزیع برق شرکت توانیر ، در این خصوص اظهار داشت: در دوره آبان و آذر ماه امسال، هفت میلیون و 200 هزار مشترک خانگی کم مصرف بوده‌اند و که تاکنون تخفیف 100 درصدی برای مدت اجرای طرح در صورتحساب پنج میلیون مشترک اعمال شده است.

وی عنوان کرد: در همین مدت چهار درصد به تعداد مشترکان کم مصرف، 5.8 درصد به تعداد مشترکان خوش مصرف اضافه شده و 9.8 درصد از تعداد مشترکان پر مصرف کاسته شده است.
رخشانی مهر اضافه کرد: هم اکنون شرایط اطلاع مشترکان از وضعیت مصرف و نحوه بهره‌مندی آنان از تخفیف اعمال شده در قبوض برق در سامانه برق ایران و اپلیکیشن برق من فراهم شده است.
معاون هماهنگی توزیع برق شرکت توانیر افزود: مشترکان برق با مراجعه به درگاه‌های فوق علاوه بر اطلاع از وضعیت خود، به راه‌های مدیریت مصرف نیز دسترسی خواهند داشت.
رخشانی‌مهر مدیریت مصرف انرژی را مهمترین اقدام مشترکان برق در شرایط کنونی دانست و ادامه داد: صرفه‌جویی در مصرف گاز و برق شرایط تأمین سوخت کافی برای نیروگاه‌ها را فراهم کرده و تأمین برق مطمئن و پایدار به ویژه برای مشترکان ساکن در مناطق سردسیر را به دنبال دارد.
وی تأکید کرد: طرح برق امید که اجرای آن از ابتدای آبان ماه امسال در کشور آغاز شده، راهی برای مدیریت انرژی برق و پرداخت تخفیف صددرصدی به صورتحساب مشترکانی بوده که سهم غیر متعارفی از مصرف برق را مطالبه نمی‌کنند.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر ایران از کاهش 9 درصدی مشترکان پرمصرف برق در کشور خبر داد و گفت: این روند امیدوار کننده است.
رخشانی مهر گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد در 2 ماه گذشته هفت میلیون و 200 هزار مشترک کم مصرف برق در کشور شناسایی شده که در واقع مشترکان پرمصرف 9 درصد کاهش داشته است.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون در زمینه اطلاع رسانی و آگاه سازی به مشترکان برق در کشور خیلی توسعه یافته عمل نکرده‌ایم و باید در این زمینه تدبیری اندیشیده شود، عنوان کرد: حدود یک هزار میلیارد ریال اعتبار به استان کهگیلویه و بویراحمد تخصیص یافته است.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر ایران خاطرنشان کرد: نیروی انسانی بهترین سرمایه بوده و باید از این نیرو به خوبی استفاده شود، زیرا نیروی انسانی مهمترین امکان برای توسعه است.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین