تاریخ انتشارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
plusresetminus
حزب الله:شهردار کرج تأکید کرد شهرداری وظیفه‌ای در قبال تأمین زمین برای صنوف و مشاغل مزاحم ندارد.
۰
کد مطلب : ۲۴۴۶۶۰
تامین زمین برای صنوف مزاحم وظیفه شهرداری نیست
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،علی کمالی زاده صبح شنبه در جلسه کمیسیون بند ۲۰ با اشاره به اهمیت ساماندهی مشاغل و صنوف مزاحم در خارج از محدوده شهر، اظهار کرد: برای مثال حضور سنگ فروشان در بلوار باغستان به‌جز مزاحمت برای شهروندان مشکلات زیست‌محیطی به همراه دارد.
وی با تأکید بر اینکه شهرداری وظیفه‌ای در قبال تأمین زمین برای این قبیل صنوف ندارد، از مدیر منطقه سه خواست از توسعه سنگ فروشان در محدوده کیانمهر جلوگیری کند.
شهردار کرج با تأکید بر اینکه پیگیری در خصوص ساماندهی مشاغل و صنوف مزاحم باید مجدانه باشد، گفت: مدیران مربوطه این مهم را در دستور کار خود قرار دهند.
کمالی زاده در بخش دیگری به وضعیت مجموعه صنفی شیخ‌آباد اشاره کرد و گفت: این مجتمع برای استقرار صنوف و مشاغل مزاحم و آلاینده پیش‌بینی‌شده است درحالی‌که برخی از صنوف غیر مزاحم نیز در آنجا مستقرشده‌اند.
وی از سازمان ساماندهی مشاغل شهری و مدیران مناطق خواست به‌طور ویژه مبحث ساماندهی مشاغل مزاحم را در دستور کار قرار داده و آخرین وضعیت‌ها را گزارش کنند.
مصوبات جلسه کمیسیون بند ۲۰
در پایان این جلسه در قالب مصوبه از مدیران مناطق سه و هفت خواسته شد نسبت به تشکیل پرونده بدوی و تجدیدنظر برای سنگ فروشان اقدام کنند.
همچنین از اداره کل حقوقی شهرداری کرج خواسته شد نسبت به پیگیری مستمر تملک‌های مختلف از مراجع قضایی اقدام کنند.
در ادامه مناطق سه و هفت موظف شدند با همکاری املاک مرکز نسبت به احصاء دقیق متراژ و پلاک‌های تحت تصرف متعلق به شهرداری اقدام کند.
طبق مصوبات این جلسه از همه مناطق خواسته‌شده است نسبت به استقرار واحدهای صنفی مزاحم و آلاینده در مجتمع صنفی شیخ‌آباد ظرف مدت ۱۰ روز اقدام کنند.
همچنین منطقه دو و سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج موظف به جلوگیری از توسعه واحدهای صنفی غیر مرتبط در مجتمع صنفی شیخ‌آباد شدند.
منبع : پایگاه خبری کرج امروز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین