تاریخ انتشارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹
plusresetminus
حزب الله:معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش درباره اما و اگرهای بازنشستگی پیش از موعد در این وزارتخانه خبر داد.
۰
کد مطلب : ۲۴۴۶۲۹
بازنشستگی پیش از موعد در آموزش و پرورش منتفی است؟
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش  درباره اما و اگرهای اجرای طرح بازنشستگی پیش از موعد در این وزارتخانه بیان کرد: استفاده از سازوکارهای بازنشستگی پیش از موعد منوط به این است که کسورات سهم بیمه کارمند و کارفرما در این چند سال سنوات ارفاقی تامین و پرداخت شود.
او ادامه داد: در این شرایط شخص متقاضی می‌تواند از مزایای بازنشستگی استفاده کند، ولی با توجه به اینکه این موضوع اعتبار قابل توجهی را می‌خواهد، دچار چالش هستیم.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش گفت: به طور مثال اگر بخواهیم برای ۵ سال سنوات ارفاقی که پرداخت می‌کنیم سهم کارفرما و کارمند را واریز کنیم حدود  ۴۰۰ میلیون تومان برای هر نفر هزینه دارد و چون  این اعتبار در قانون بودجه وزارت آموزش و پرورش پیش بینی نشده است، اجرای این کار مشکل خواهد داشت.
الهیار ترکمن در پاسخ به این پرسش که با توجه به شرایط کنونی آیا بازنشستگی پیش از موعد منتفی است یا خیر، اظهار کرد:  چنانچه اگر در ادامه کار منابعی برای این کار پیش‌بینی می‌کنیم امکان اجرا وجود دارد بنابراین به طور کامل منتفی نیست؛  نیازمند پیگیری‌ها و تأمین منابع مالی هستیم که این کار محقق شود.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین