تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
plusresetminus
حزب الله:عربستان سعودی در موضعی دیرهنگام به حادثه ترور شهید «محسن فخری زاده» دانشمند هسته ای جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد.
۰
کد مطلب : ۲۴۱۴۷۷
واکنش دیرهنگام عربستان سعودی به ترور دانشمند هسته‌ای ایران
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، عربستان سعودی به حادثه ترور شهید «محسن فخری زاده» دانشمند هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران واکنش دیرهنگامی نشان داد. در همین راستا، «عبدالله المعلمی» نماینده دائم عربستان در سازمان ملل، مدعی شد: عربستان سیاست ترور را به هیچ وجه تأیید نمی‌کند.
بر اساس این گزارش، نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل همچنین مدعی شد: ما معتقد هستیم که از دست دادن یک دانشمند مسلمان در واقع خسارتی برای تمامی امت اسلامی است. ما در این مسأله شکی نداریم.
این مقام سعودی در ادامه گفته‌های خود خواستار عدم تشدید تنش شد و گفت: ما بر این باوریم که تشدید تنش‌ها منجر به نتایج مثبتی نخواهند شد. این مقام سعودی در ادامه ادعاهای همیشگی ریاض در خصوص برنامه هسته‌ای ایران را مطرح کرد.
در همین راستا، وی در سخنانی مداخله‌جویانه مدعی شد: ایران باید حسن نیت خود در اهداف و مقاصد برنامه هسته‌ایش را ثابت کند. ایران باید برنامه هسته‌ای خود را تحت اراده بین المللی قرار دهد! موضع عربستان سعودی در حالی است که بحرین نیز روز گذشته به صورت ظاهری حادثه ترور شهید فخری زاده را محکوم کرده بود.
این اظهارات نماینده عربستان در سازمان ملل متحد در خصوص ترور شهید فخری زاده پس از آن مطرح شد که سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران پیشتر اعلام کرده بود که تنها عربستان به حادثه ترور واکنش نشان نداده است.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین