تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
plusresetminus
حزب الله: مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دربارۀ فرایند انتخاب ناشران برگزیده ۱۳۹۷ و علت تاخیر دربارۀ برگزاری مراسم تقدیر از ناشران توضیحاتی ارایه کرد.
۰
کد مطلب : ۲۴۰۴۱۶
ناشران برگزیده سال ۹۷ معرفی شدند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،محمدجواد مرادی‎نیا؛ مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دربارۀ انتخاب ناشران برگزیده سال ۱۳۹۷ گفت: فرآیند داوری و انتخاب این ناشران در سال گذشته انجام شد و قرار بود معرفی و تقدیر همزمان با برپایی سی و سومین نمایشگاه بین‏المللی کتاب تهران انجام شود.
وی ادامه داد: با توجه به طولانی شدن شرایط کرونا و لغو برگزاری سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران، تصمیم گرفته شد تقدیر از برگزیدگان در هفته کتاب صورت گیرد.
مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بر اساس اطلاعات ثبت شده ناشران در مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران از مجموع ۱۵۸۳ ناشری که در سال ۱۳۹۷ بیش از ده عنوان کتاب منتشر کرده بودند، تعداد ۶۰۸ ناشر به مرحله دوم راه یافتند. سپس با بررسی‌های بیشتر سوابق و فعالیت‌های ناشران تعداد ۲۰۰ ناشر به مرحله دوم راه پیدا کردند. در آخرین مرحله مستندات ناشران نیز بررسی و سرانجام ناشران برگزیده در بخش‌های مختلف انتخاب شدند.
مرادی‌نیا تصریح کرد: متأسفانه به دلیل شرایط کرونا امکان برگزاری مراسم با حضور ناشران برگزیده وجود نداشت و معرفی و تقدیر از ناشران در فضای مجازی صورت می‌گیرد.
بر اساس این گزارش، ناشران برگزیده سال ۱۳۹۷ در بخش‌های مختلف عبارتند از:
الف-ناشران بزرگسال بخش خصوصی تهران: انتشارات مجد
ب- ناشران بزرگسال بخش خصوصی شهرستان: انتشارات شهید کاظمی
ج-ناشران بزرگسال غیرخصوصی: انتشارات سوره مهر
د- ناشران کودک و نوجوان بخش خصوصی تهران: انتشارات محراب قلم
ه-ناشران کودک و نوجوان بخش خصوصی شهرستان: انتشارات براق
و-ناشران کودک و نوجوان غیرخصوصی: انتشارات به‎نشر
ز- بخش جنبی: هیأت داوران به استناد تبصرۀ ۶ ماده ۴ آئین‌نامه انتخاب ناشر برگزیده سال، ناشران زیر را دارای بهترین عملکرد از حیث کیفیت ارائه آثار، انتخاب موضوع، انتشار کتاب‌های ارزشمند، بدیع و نوآورانه، فعالیت تخصصی مؤثر در یک یا چند موضوع مشخص، تناسب با نیازهای علمی و فرهنگی جامعه به عنوان ناشر برگزیده بخش جنبی معرفی کرد:
۱- انتشارات نردبان: خدمات برجسته و تأثیرگذار در توسعه فرهنگ به ویژه زیست محیطی
۲- انتشارات فاطمی: برای خلق کتاب‌های بدیع در محتوا و صورت.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین