تاریخ انتشارسه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
plusresetminus
حزب الله: سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج گفت: نماینده دادستان اعلام کرد شخصاً به پرونده به‌کارگیری کودکان توسط پیمانکاران بازیافت زباله ورود پیدا می‌کند.
۰
کد مطلب : ۲۴۰۳۱۶
بکارگیری کودکان کار در مشاغل ممنوعه توسط دادستان پیگیری می‌شود
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،رحیم خستو شامگاه یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به مهم‌ترین عناوین مطرح شده در دویست و بیست و دومین جلسه شورای اسلامی شهر کرج که به صورت علنی و رسمی برگزار شد، اظهار کرد: روز گذشته جلسه‌ای پیرامون به‌کارگیری کودکان کار که برخی از آنها اتباع خارجی بودند توسط پیمانکاران بازیافت زباله با حضور معاون دادستان البرز برگزار شد، این امر با واکنش شدید مدیران بلند پایه استان روبه‌رو شده و همگی خواستار بررسی و برخورد جدی درباره این تخلف شدند.
وی با بیان اینکه اعضای شورا یکایک وظایف نظارتی را که باید اعمال می‌کردند، مطرح کردند و نماینده دادستان اعلام کرد شخصاً از امروز در این خصوص ورود می‌کنند، افزود: با صاحبان مکان‌هایی که به تفکیک زباله اختصاص دارد و از نیروی کار غیرقانونی استفاده می‌شود، برخورد خواهد شد.
نایب رئیس شورای شهر کرج با اشاره به اینکه امیدوارم مدیران مربوطه با نظارت و دقت بر پیمانکاران جلوی هرگونه بهره‌برداری و سوءاستفاده از کودکان کار را بگیرند، تصریح کرد: مدیریت پسماند موظف و مسئول نظارت بیشتر بر قراردادهاست، البته این مسئله چند سالی است که دست به گریبان وضعیت پسماند شهر کرج است، شاید یکی از مشکلاتی که وجود دارد نوع پیمانکاری، مناقصات و قراردادهاست که عملاً شرایطی را ایجاد کرده تا رقابت سالم و مناسب در حوزه پسماند وجود نداشته باشد، بنابراین این امر نیاز به نظارت و دقت بیشتری است.
خستو در بخش دیگری درباره توقف پروژه بلوار جمهوری، گفت: این پروژه با موافقت و مخالفت‌های مختلفی مواجه و واکنش‌های زیادی توسط مراجع مختلف، شهروندان، سمن‌ها و سازمان‌ها مطرح شد، البته خیلی‌ها فکر می‌کردند این امر مصوبه شوراست که خوشبختانه ابهامات در این باره برطرف شد.
وی با بیان اینکه ۹ نفر از اعضای شورا در روز ۲۸ صفر جلسه‌ای با شهردار داشتند و مقرر شد این طرح یک هفته متوقف شود تا بررسی کامل و کارشناسی صورت بگیرد و بعد رئیس شورا درخواست بررسی دقیق و استعلامات کارشناسی کرد و از ماده ۷ استعلام گرفته شد، افزود: هم ‌اکنون از توقف ۲۰ روزه این پروژه ۲۸ روز می‌گذرد و امروز ریاست شورا اعلام کردند این مقوله ربطی به شورا ندارد و تصمیم‌گیرنده شهردار بوده و مسئولیت تعطیلی یا ادامه روند پروژه با شهردار است.
سخنگوی شورای شهر کرج با اشاره به مهم‌ترین عناوین مطرح شده در دویست و بیست و دومین جلسه شورای اسلامی شهر کرج که به صورت علنی و رسمی برگزار شد، عنوان کرد: تأکید بر این بود که چرا روند تکمیل پروژه باغ کتاب با تأخیر روبرو شده است، چراکه قرارداد منعقد شده و بودجه‌ای که در پروژه بزرگ استانی اختصاص پیدا کرده ۵۱ میلیارد تومان است ولی متأسفانه در اختصاص بودجه در سال گذشته کوتاهی شده و انتظار می‌رود شهرداری با جدیت بیشتری این پروژه بزرگ فرهنگی را دنبال کند.
خستو با بیان اینکه با توجه به فصل سرما ضرورت احیای گرمخانه‌ها و حتی توسعه گرمخانه‌ها در بخش‌های دیگر مناطق شهر ضروری است، یادآور شد: امیدواریم شهرداری این مهم را، مورد توجه قرار دهد و سریع‌تر شرایط آغاز فصل سرما فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه در جلسه شورا بخشی از همکاران از تأخیر پروژه‌ها انتقاد داشتند، بیان کرد: اولویت‌هایی که شورا برای شهرداری برای پروژه‌های عمرانی سال ۹۹ در نظر گرفته و درصد پیشرفت آنها کمتر از یک یا ۲ درصد است و عملاً ما نمی‌توانیم تا پایان سال شاهد افتتاح بخشی از این پروژه‌ها باشیم. بر این اساس بخشی از انتقادها در این حوزه، در خصوص تئاتر شهر، باغ کتاب و بخشی از پروژه‌های است که در حوزه آب و چاه‌هایی که قرار بود، حفر شود.
رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج توضیح داد: شورا برای پیگیری وظیفه خود در حوزه نظارت مقرر کرد؛ از این به بعد هر چهارشنبه یکی از معاونت‌ها، سازمان‌ها و مدیران با حضور شهردار دعوت کنند و همکاران با شنیدن چگونگی عملکرد مدیران شهرداری نکات و نقدهایی که دارند، مطرح و کارهایی که صورت گرفته به اطلاع شهروندان برسد.
خستو در خصوص لایحه زمین‌های قولنامه‌ای که چند مدتی موضوع مناقشات است، توضیح داد: برخی از شهروندان مبالغی را پرداخت کرده بودند، انتظار داشتند پروانه ساخت در زمین‌های قولنامه‌ای بگیرند. بعد از صدور رأی توسط دیوان عالی عملاً شورا امکان چنین مصوبه‌ای را نداشت به همین خاطر شورا لایحه‌ای را به شهرداری برگرداند تا شهرداری بر اساس چارچوب قواعد قانونی در این باره اقدام کند؛ همان‌طور که خیلی از کلان‌شهرهای بزرگ نسبت به این موضوع اقدام می‌کنند.
وی گفت: لایحه مهم دیگری در خصوص بزرگراه شمالی مبنی بر تفویض قرارداد، پروژه بزرگراه شمالی به شرکت ساخت و توسعه بزرگراهی مطرح شد، مبنی بر اینکه با پایان این پروژه شرکت می‌تواند بدهی را تقبل کند و در ازای عوارضی که می‌گیرد؛ می‌تواند به مدت ۳۰ سال از مسیر بهره‌برداری کرده و عوارض بگیرد.
نایب رئیس شورای شهر کرج با اشاره به لایحه مهم دیگری که توسط سازمان مشارکت‌ها انتقاد شده بود، گفت: مبنی بر اینکه مشارکت در وصول بدهی برخی از افرادی که در ماده ۱۰۰، جریمه می‌شوند و در این وضعیت این ملک تعلق پیدا کند و بانک اطلاعاتی به وجود می‌آید، چون برخی که جریمه می‌شوند با تورم‌هایی که وجود دارد بعد از ۱۰، ۲۰ سال عملاً ارزش بدهی کاهش و ملک ارزش زیادی پیدا می‌کند و اگر کسی تمایل داشت می‌تواند با شهرداری این توافق را صورت بدهد، البته این امر مستلزم نظارت‌ها، بانک اطلاعاتی مناسب، ثبت املاک به‌صورت اتوماسیون مقدماتی است که می‌تواند به یک اقدام ارزشمند کمک کند.
خستو خاطرنشان کرد: بسیاری از قوانین در لایحه یا مصوبه ظاهراً اشکالی ندارد، ولی در حوزه اجرا با مشکلاتی روبروست که در این حوزه می‌بایست به ظرایف توجه شود و جلوی آسیب‌های احتمالی را بگیرند.
منبع : پایگاه خبری کرج امروز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین