تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
plusresetminus
حزب الله:رسانه‌های انگلیس اعلام کردند یک زن ۳۶ ساله، پس از به هوش آمدن از کما تصور می‌کرد در سال ۱۹۹۸ به سر می‌برد.
۰
کد مطلب : ۲۳۷۸۵۰
تجربه عجیب یک بیمار بعد خروج از کما به خاطر سکته مغزی
به گزارش شبکه خبری تحیلی حزب الله ، یک زن انگلیسی که در سن ۳۶ سالگی دچار سکته مغزی شد، پس از به هوش آمدن تصور می‌کرد که ربوده شده و خاطرات بیش از ۲۰ سال از ذهنش پاک شده بود.
به نوشته دیلی میل، این زن انگلیسی که «استیوی کارور» نام دارد، پس از آنکه دچار سکته مغزی شد، تنها دو درصد شانس زنده ماندن داشت. پس از آن او تحت عمل جراحی فوری قرار گرفت تا خونریزی مغزی اش متوقف شود. او بعد از آن وارد کمایی به مدت یک هفته شد.
هنگامی که او از کما بیرون آمد، بخش زیادی از حافظه اش را از دست داده بود و تصور می‌کرد در بیمارستان ربوده شده و همچنان در سال ۱۹۹۸ به سر می‌برد.
دیلی میرور می‌نوسد: این، زمانی آسیب زا برای استیوی (که اکنون ۳۸ ساله است) و خانواده اش بود. او هذیان می‌گفت و فکر می‌کرد روی او آزمایش انجام شده است. او سر پسرش فریاد می‌زد و می‌گفت: تو پسر من نیستی؛ من تو را نمی‌شناسم. او دوباره می‌بایست یاد می‌گرفت قدم بزند، صحبت کند و بخواند.
این زن انگلیسی که در فوریه سال ۲۰۱۸ دچار سکته مغزی و خونریزی شد، به نشریه «مترو» انگلیس گفت: من فکر می‌کردم سال ۱۹۹۸ است و من ربوده شده و به گروگان گرفته شده ام. نمی‌دانستم چه اتفاقی دارد می‌افتد.
اوهمچنین در خصوص آن روز‌ها می‌گوید: من هذیان می‌گفتم. من مطمئن بودم که آن‌ها روی من آزمایش می‌کنند. من دخترم را شناختم؛ اما سر پسرم فریاد زدم و گفتم تو پسرم نیستی. من تو را نمی‌شناسم.
او سرانجام سه ماه درمان را برای یادگیری قدم زدن، صحبت کردن و خواندن سپری کرد. او پس از گذشت دو سال همچنان در حال بازیابی حافظه اش به شکل کامل است. او تجربه خود را با افراد دیگر در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته است.
ذهن زن انگلیسی پس از بازگشت از کما به گذشته برگشت
استیوی در خصوص تجربه خود می‌گوید: هنگامیکه مردم در خصوص سکته مغزی فکر می‌کنند، این مسأله را به کهولت سن ربط می‌دهند. پیش از آنکه این اتفاق برای من هم بیافتد، من نیز چنین تصوری را داشتم؛ اما این اتفاق ممکن است برای اشخاص با سنین پایین‌تر نیز رخ دهد.
او با وجود آنکه وضعیتش اکنون بسیار به نسبت قبل بهتر شده؛ اما همچنان از مشکل حافظه، خستگی و برخی عملکرد‌های شناختی رنج می‌برد و در حال فیزیوتراپی است.
او ماه گذشته موفق شد تا یک مسافت ۲۶ مایلی را روی تردمیل طی کند. او هم اکنون از طریق تلفن به ارائه مشاوره تلفنی مشغول است و امیدوار است تا پس از آنکه کرونا دیگر مانعی برای کار او نباشد، بتواند بصورت داوطلبانه، به بیماران سکته مغزی کمک کند.
ذهن زن انگلیسی پس از بازگشت از کما به گذشته برگشت
 
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین