تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
plusresetminus
حزب الله:رییس بانک مرکزی با موفق دانستن سفر خود به عراق گفت: ان‌شاءالله بتوانیم از بیش پنج میلیارد دلار منابع خود در این کشور استفاده کنیم.
۰
کد مطلب : ۲۳۷۷۶۰
امیدواری رییس بانک مرکزی برای استفاده از منابع ارزی کشور در عراق
 به گزارش شبکه خبری تحیلی حزب الله ،عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه هیات دولت درباره اقدامات انجام شده برای مقابله با افزایش قیمت ارز، اظهار کرد: شرایط بازار ارز از پیچیدگی های خاصی برخوردار است. با اتفاقاتی که در شش ماه اول امسال بعد از قضیه کرونا افتاد؛ فشارهای حداکثری آمریکا و تحریم ها و همچنین متاسفانه انتظارات منفی جامعه، این پیچیدگی ایجاد شده است اما ما تلاش می کنیم که این شرایط را به تعدیل و ثبات برسانیم.
وی ادامه داد: نقل و قول هایی از من می شود که گفته ام قیمت ارز پایین می آید. من عرض کردم که شرایط پیچیده و در حال تغییر است و محدودیت‌هایی‌ بر منابع ما وضع کرده اند. ده‌ها میلیارد دلار از درآمد ارزی ما مسدود شده است و حتی کشورهایی که رابطه خوبی با ما دارند، تحت فشار امریکا قرار گرفته و اجازه ندادند که ما از این درآمدها استفاده کنیم در حالیکه پیش بینی من این بود که امسال بتوانیم از این منابع بهره برداری کنیم. با این حال من نسبت به آینده خوش بین هستم و ما هم اقدامات خوبی آغاز کرده ایم.
همتی با بیان اینکه در روزهای آخر ریاست جمهوری ترامپ، آنها فشار را بیشتر کرده اند، تاکید کرد: ما هم مقاومت خود را بیشتر می کنیم. ما مذاکره با کشورهایی که پول های ما در آنجا مسدود است را آغاز کرده ایم. پریروز به عراق سفر کردم که خوشبختانه سفر خوب و موفقی بود و ان شاءالله بتوانیم از بیش پنج میلیارد دلار منابع خود در این کشور استفاده کنیم . عرضه ارز صادرکنندگان خیلی خوب شده است ولی به هر حال قبول کنیم که سه هفته آینده این فشارها به ایران بیشتر می شود.
وی تصریح کرد: بازار ارز پرریسک ترین بازار است و هر لحظه می‌تواند اتفاقی در این بازار رخ دهد.
همتی درباره نرخ رشد اقتصادی کشور با رد آمارهای جهانی درباره ایران گفت: نرخ رشد اقتصادی سه ماهه اول ما در غیرنفتی ۰/۶- و در نفتی ۲/۸- بود. صنعت و کشاورزی ما رشد خوبی دارد و رشد نفتی ما مثبت می شود.خیلی امیدواریم وضعیت ما از پیش بینی ها بهتر شود.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین