تاریخ انتشارسه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
plusresetminus
حزب الله: نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اعلام کرد، بزرگ‌ترین چالشی که سوریه در تلاش خود برای تحقق اهداف توسعه پایدار با آن مواجه است، جنگ تروریستی تحمیل شده بر آن از بیش از ۹ سال قبل و جنگ تروریستی اقتصادی و تدابیر ظالمانه یک جانبه و نیز تجاوزها و اشغالگری‌ها و غارت منابع مردم سوریه است.
۰
کد مطلب : ۲۳۷۶۷۱
بشار الجعفری: بزرگ ترین چالش سوریه برای توسعه پایدار، جنگ تروریستی تحمیل شده است
به گزارش شبکه خبری تحیلی حزب الله ، بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در بیانیه‌ای مقابل کمیسیون دوم مجمع عمومی سازمان ملل در چارچوب بند توسعه پایدار گفت: جمهوری عربی سوریه کاملاً به اهمیت دستورکارهای فعالیت سازمان ملل برای سال ۲۰۳۰ ایمان دارد.
وی ادامه داد، علی رغم تلاش‌های بسیاری که دولت سوریه برای تحقق اهداف توسعه پایدار انجام می‌دهد، اما چالش‌های بزرگی در ایجاد محیط مناسب برای تحقق توسعه پایدار و ادامه داشتن نتایج این طرح وجود دارد، نخستین چالشی که سوریه در تلاش خود برای تحقق اهداف توسعه پایدار با آن مواجه است، همان مساله جنگ تروریستی تحمیل شده بر آن از بیش از ۹ سال قبل است،  مساله دوم جنگ تروریستی اقتصادی و تدابیر ظالمانه یک جانبه و نیز تجاوزها و اشغالگری‌ها و غارت منابع مردم سوریه است.
این مقام سوری خاطرنشان کرد که شرایط مقابله با کرونا می‌طلبد که تحرک فوری برای پایان دادن به اقدامات ظالمانه یکجانبه دولت‌های خاصی بر تعدادی از کشورها از جمله سوریه صورت بگیرد.
الجعفری تاکید کرد که پایبندی جدی به تحقق اهداف طرح توسعه پایدار سال ۲۰۳۰ می‌طلبد که از هرگونه دستورکار سیاسی که با اصول منشور و اهداف آن مغایرت دارد، دوری شود.
وی ادامه داد، دولت سوریه خواهان حمایت از نیازهای توسعه به دور از سیاسی‌کاری و معیارهای دوگانه و تلاش‌های برخی از دولت‌ها برای دخالت در امور داخلی کشورها و تحمیل رویکردهای محدودکننده بر سازمان ملل در زمینه تصویب معیارها و اصول ارائه کمک و حمایت به سوریه است که بر اساس این رویکرد، این دولت‌ها ارائه حمایت در زمینه امدادرسانی انسانی را در گرو برخی امور قرار می‌دهند و در مسیر روند بازسازی کشور سنگ اندازی می‌کند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین