تاریخ انتشارسه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
plusresetminus
حزب الله:به دنبال وقوع آتش‌سوزی‌های گسترده در مناطقی از استان لاذقیه سوریه، بشار اسد از این مناطق بازدید کرد و خسارت‌های وارد شده را یک فاجعه ملی دانست.
۰
کد مطلب : ۲۳۷۶۶۹
بازدید بشار اسد از مناطق خسارت‌دیده در حومه لاذقیه
به گزارش شبکه خبری تحیلی حزب الله ،بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه از روستای بلوران در حومه شمالی لاذقیه و دیگر مناطق بازدید کرد تا از خسارت‌های وارد به املاک و زمین‌های ساکنان این مناطق و نیازهایشان اطلاع حاصل کند.
تعدادی از مناطق سوریه طی روزهای اخیر شاهد آتش‌سوزی‌های گسترده بوده است.
در این بازدید، وزیر اداره محلی و کشاورزی و استاندار لاذقیه و مدیر کشاورزی این استان، بشار اسد را همراهی می‌کردند.
بشار اسد آتش‌سوزی‌ها را یک فاجعه ملی در سطح انسانی و اقتصادی دانست و تأکید کرد که چالش‌ها بزرگ هستند و دولت آماده حمایت است.
وی گفت: منابع مالی برای حمایت از خسارت‌دیدگان تأمین شده است. بخشی از حمایت مالی از سوی دولت و بخشی از سوی طرف‌های محلی تأمین شده است.
وی در گفتگو با شبکه الاخباریه سوریه از روستای بسوت که در معرض آتش‌سوزی قرار گرفته است، گفت: خسارت‌ها و چالش‌ها بزرگ هستند. اما مشکلات راه‌حل دارند.
اسد چالش‌های آتی را سه مورد عنوان کرد و گفت: چالش اول این است که بیشتر ساکنان خسارت دیده‌اند و منابع یک سال خود را از دست داده‌اند. دولت به آن‌ها کمک خواهد کرد. چالش دوم ازسرگیری تولید از طریق حمایت فنی و انسانی است.
اسد گفت: برخی تمایل به فروش زمین‌هایشان دارند. این چالش سوم است. برخی از افراد از نیاز مردم سوءاستفاده می‌کنند و پیشنهاد خرید زمین‌ها را می‌دهند. احتمالا برخی احساس می‌کنند زمین‌هایشان مفید نیست برای همین آن را می‌فروشند.
وی گفت که دولتش به خسارت‌دیدگان تسهیلات بزرگی می‌بخشد و برنامه‌های واقع‌بینانه‌ای را طرح‌ریزی می‌کند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین