تاریخ انتشاردوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
plusresetminus
حزب الله: دندانپزشک منخصص ریشه دندان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی یادآور شد: با وجود آن که زدن ماسک سبب افزایش تنفس دهانی و خشکی دهان می شود، اما استفاده از آن در شرایط بیماری کووید 19 ضروری است.
۰
کد مطلب : ۲۳۷۵۶۶
استفاده از ماسک پوسیدگی دندان ها را زیاد می کند؟
به گزارش شبکه خبری تحیلی حزب الله ،دکتر مریم گل محمدی گفت: در شرایط  بیماری کووید 19 بهتر است به دلیل خشکی دهان و افزایش تنفس دهانی بهداشت فردی را با حساسیت بیشتری رعایت کرد.
وی با بیان این که زدن ماسک به تنهایی عامل ایجاد پوسیدگی دندان نیست، افزود: با توجه به آن که با زدن ماسک بزاق دهان کمتر می شود و خشکی دهان زمینه پیشرفت پوسیدگی های ایجاد شده را سرعت می بخشد، توجه به بهداشت فردی در شرایط کنونی بیشتر از گذشته توصیه می شود.
وی توضیح داد: ماسک زدن موجب ایجاد پوسیدگی جدید دندانی نمی شود، بلکه به دلیل کاهش بزاق و شست و شوی کمتر روند پوسیدگی های موجود در دندان ها را افزایش می دهد.
این عضو هیات علمی دانشگاه اظهارکرد: در شرایط کنونی باید فواصل مراجعه به دندانپزشک کمتر شود تا با مراجعه به موقع پوسیدگی های سطحی درمان شود .
وی زمان مراجعه به دندانپزشک در شرایط کنونی به منظور پیشگیری از ایجاد پوسیدگی های عمیق را هر سه ماه اعلام و خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی زدن ماسک الزامی است و می توان با افزایش سطح بهداشت و مراجعه زود هنگام از عواقب جبران ناپذیر پوسیدگی های درمان نشده پیشگیری کرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین