تاریخ انتشاردوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
plusresetminus
حزب الله:رئیس جریان المستقبل لبنان پیش از آغاز مذاکرات پارلمانی برای تعیین نخست وزیر جدید، دور تازه ای از رایزنی‌ها با احزاب سیاسی را آغاز کرد.
۰
کد مطلب : ۲۳۷۵۵۶
دور جدید مذاکرات حریری با احزاب سیاسی لبنان/ حریری امروز به دیدار عون و بری می رود
به گزارش شبکه خبری تحیلی حزب الله ، سعد حریری، نخست وزیر سابق لبنان و رئیس جریان المستقبل چند روز مانده به مذاکرات فراکسیون‌های پارلمانی، با مراجعه مکرر به بعبدا و عین التینه و تلاش برای به شور گذاشتن طرح خود با میشل عون، رئیس جمهور و نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان دور تازه‌ای از رایزنی‌ها با احزاب سیاسی را آغاز کرد.
حریری طبق توافق تلفنی با رئیس جمهور و رئیس پارلمان، قبل از ظهر امروز (دوشنبه) با میشل عون دیدار کرده سپس عصر امروز نیز با نبیه بری دیدار می‌کند.
او پیش از این دو دیدار نیز عصر روز گذشته بدون حضور رسانه‌ها با نخست‌وزیران سابق لبنان در بیت الوسط دیدار کرد تا آنها را در جریان رایزنی‌ها و دیدارهای آتی خود که از امروز آغاز می‌شوند، قرار دهد.
الشرق الاوسط نیز روز گذشته نوشته بود، حریری مذاکرات خود را با نجیب میقاتی، فؤاد السنیوره و تمام سلام، نخست‌وزیران سابق برای مرحله مابعد نامزدی‌اش آغاز خواهد کرد.
رئیس‌جمهور لبنان نیز پیشتر روز پنجشنبه را تاریخ برگزاری مذاکرات پارلمانی برای مکلف کردن شخصیتی برای تشکیل دولت جدید تعیین کرده بود.
حریری پیش از این اعلام کرد که او نامزد احتمالی پست نخست‌وزیری برای توقف فروپاشی اقتصادی در لبنان است.
او گفته بود: آماده‌ام طی این چند روز تماس‌های سیاسی را با گروه‌ها و احزاب در صورت توافقشان با طرح فرانسه برقرار کنم.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین