تاریخ انتشاردوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱
plusresetminus
حزب الله:کارشناس سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: شیوع کرونا در کنار خطرات جسمانی با ایجاد استرس و اضطراب برای کودکان همراه است.
۰
کد مطلب : ۲۳۷۵۱۴
آنچه برای کنترل اضطراب کرونای کودکان باید بدانیم
به گزارش شبکه خبری تحیلی حزب الله ،زینب جعفرنژاد،کارشناس سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، با بیان این که شیوع کرونا در کنار خطرات جسمانی با ایجاد استرس و اضطراب برای کودکان همراه است، گفت: والدین برای جلوگیری از اضطراب  کودکان در دوران کرونا، برای فرزندان خود موسیقی آرامش بخش پخش کنند و توجه کودک را از اخبار مربوط به کرونا کاهش دهند.
کارشناس سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود:   والدین به فرزندان خود آموزش دهند تا هنگام شستن دست ها شعر بخوانند این  موضوع به آن ها کمک می کند تا شستن مکرر دست ها برای کودکان خسته کننده نباشد.
جعفرنژاد گفت: استراحت ناکافی یا خوردن خوراکی های بی کیفیت مانند پفک، چیپس می تواند در ایجاد استرس برای کودکان شما نقش داشته باشد.
او افزود: والدین باید توجه کنند که کودکان تغذیه مناسب و خواب کافی داشته باشند.
کارشناس سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به این که والدین باید ترس، استرس و اضطراب خود را به کودک منتقل نکنند،گفت: به کودکان اطمینان دهید که اوضاع تحت کنترل است.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین