تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
plusresetminus
حزب الله:موزه aan de Stroom یا موزه‌ای کنار رودخانه فرهنگ، هنر و تاریخ محلی یکی از شهر‌های بلژیک را به فرهنگ قاره‌های مختلف جهان متصل می‌کند.
۰
کد مطلب : ۲۳۶۷۴۳
موزه‌ای کنار رودخانه+تصاویر
به گزارش شبکه خبری تحیلی حزب الله ،موزه‌ها نقطه اتصال گذشته، حال و آینده هستند. آن‌ها می‌توانند فرهنگ، تاریخ و هنر کشور‌ها و مناطق مختلف جهان را به یکدیگر ارتباط داده و متصل کنند. ما در این گزارش داستان تأسیس یکی از موزه‌های بلژیک را برای شما روایت می‌کنیم.
 
 
 
موزه‌ای کنار رودخانه+تصاویر
 
شورای شهر آنتورپ در سال ۱۹۹۸ تصمیم گرفت یک موزه افتتاح کند. اولین آجر ساختمان این موزه در ۱۴ سپتامبر ۲۰۰۶ معادل ۲۳ شهریور ۱۳۸۵ در امتداد رودخانه شلدت در منطقه ایلندژه گذاشته شد. در سال ۲۰۱۰ برخی از اشیای موزه‌های مختلفی، چون موزه قوم شناسی و موزه دریانوردی به موزه تازه‌تأسیس منتقل شدند. موزه aan de Stroom که با نام موزه‌ای کنار رودخانه شناخته می‌شود، در ۱۷ می ۲۰۱۱ برای عموم افتتاح شد.
موزه‌ای کنار رودخانه+تصاویر
موزه‌ای کنار رودخانه+تصاویر
 
نمای موزه کنار رودخانه از ماسه سنگ‌های قرمز و پانل شیشه‌ای منحنی تشکیل شده است. این نما نمونه‌ای از معماری هنر دکو مدرن است.موزه کنار رودخانه با نمایش همزمان تاریخ، هنر و فرهنگ شهر بندری آنتورپ و هنر و فرهنگ اروپا، آفریقا، آمریکا، آسیا و اقیانوسیه، فرهنگ، هنر و تاریخ محلی و جهانی را به هم متصل می‌کند. مسئولان این موزه متعهد هستند که پیام موزه را با استفاده از رسانه‌های جدید به مردم منتقل کنند.
موزه‌ای کنار رودخانه+تصاویر
موزه‌ای کنار رودخانه+تصاویر
 
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین