تاریخ انتشارچهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
plusresetminus
حزب الله: سخنگوی ائتلاف بین‌المللی در بغداد نسبت به خطر جدی بازگشت دوباره داعش و عناصر بازداشت شده این گروه در شمال شرق سوریه هشدار داد.
۰
کد مطلب : ۲۳۶۶۳۶
ائتلاف بین‌المللی: خطر بازگشت داعش، احتمالی جدی است
به گزارش شبکه خبری تحیلی حزب الله ،سخنگوی ائتلاف بین‌المللی تحت امر آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه الشرق الأوسط نسبت به خطر حل و فصل نشدن مسئله "ارتش داعش" در زندان‌های نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در شمال شرق سوریه هشدار داد.
وی در این باره گفت: این زندانیان بزرگترین تجمع عناصر داعش را در جهان تشکیل می‌دهند، آنها یک ارتش درحال انتظار بوده و یک مشکل بین‌المللی را شکل می‌دهند. علی‌رغم اینکه داعش در حال حاضر بر منطقه‌ای تسلط ندارد اما احتمال بازگشت آن بسیار جدی است.
ماروتو افزود: هدف از ارسال خودروهای زرهی برادلی به سوریه اطمینان از قدرت نیروهای ائتلاف در اجرای امن عملیات‌های ضد داعش است.
وی در ادامه تصریح کرد: کاهش تعداد نیروهای آمریکا در عراق نشان دهنده رشد توانایی نیروهای امنیتی عراق است و این نیروها طی پنج سالی که سخنگوی ائتلاف بین‌المللی در عراق بودم، دستاوردهای قابل توجهی را کسب کردند.
این مقام آمریکایی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به حمله به کاروان‌های پشتیبانی لجستیک نیروهای ائتلاف بین‌المللی در عراق، اظهار کرد: این کاروان‌ها غیرنظامی هستند و خسارت آن متوجه عراق می‌شود و گروه‌هایی که این حملات را انجام می‌دهند؛ گروه‌های "غیر قانونی" هستند.
سخنگوی ائتلاف آمریکا ادامه داد: ما به تکمیل مأموریت نابودی کامل داعش در عراق پایبندیم و به حمایت از نیروهای امنیتی این کشور و نیروهای پیشمرگ کرد در راستای تلاش برای نابودی داعش ادامه خواهیم داد
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین