تاریخ انتشاردوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
plusresetminus
حزب الله:رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد، کاراکاس در حال تدوین قانون جدیدی است که به غلبه بر تاثیرات تحریم‌های آمریکا علیه این کشور کمک خواهد کرد.
۰
کد مطلب : ۲۳۶۴۴۲
مادورو با قانون جدیدی به جنگ تحریم‌های آمریکا می‌رود
به گزارش شبکه خبری تحیلی حزب الله ،نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا گفت: ما مشغول کار بر روی یک قانون جدید ضد تحریم‌ هستیم. این یک قانون مشروع در برابر تحریم‌های جنایتکارانه و خصمانه آمریکاست. ما روز سه‌شنبه پیش‌نویس آن را به مجمع ملی تقدیم خواهیم کرد.
وی افزود:‌ نظرسنجی جدیدی برگزار خواهد شد تا مشخص کند بخش‌های مختلف اقتصاد ونزوئلا به خاطر این تحریم‌ها از چه نوع خسارت‌ها و آسیب‌هایی رنج برده‌اند.
مادورو اظهار داشت: این قانون جدید شامل اقداماتی خواهد بود که تاثیرات منفی اقتصادی، مالی و اجتماعی تحریم‌های آمریکا را تسکین خواهد داد.
بخش اعظم تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا، شرکت دولتی نفت و گاز این کشور موسوم به "PDVSA" و شرکت‌های تابع‌اش را هدف گرفته تا اموال خارجی ونزوئلا را مصادره کند و مانع این شرکت از انجام معاملاتش شود.
آمریکا دوشنبه گذشته تحریم‌های جدیدی را علیه مادورو به بهانه همکاری‌اش با ایران اعمال کرد.
دفتر کنترل اموال خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه تحریم‌های جدیدی را علیه پنج مقام ونزوئلایی اعلام کرد. به گفته این وزارتخانه، این پنج تن از اعضای سابق و کنونی دولت کاراکاس هستند و با مادورو در آنچه "توطئه دستکاری" در انتخابات پارلمانی و "متزلزل کردن" اپوزیسیون علیه دولت خوانده می‌شود، همکاری داشته‌اند. مادورو این تحریم‌ها را محکوم کرده و آن‌ها را غیرقانونی می‌داند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین