تاریخ انتشاريکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
plusresetminus
حزب الله: محسن هاشمی مشی رهبر معظم انقلاب در مقاومت هوشمندانه و عقلایی، راهبرد ملت ایران را در مواجه با یکجانبه گرایی ترامپ موثر دانست.
۰
کد مطلب : ۲۳۵۷۵۸
مشی رهبر معظم انقلاب در مقابله با ترامپ هوشمندانه است
به گزارش شبکه خبری تحیلی حزب الله ،محسن هاشمی در ابتدای جلسه دویست و سی هفتم شورای شهر تهران با اشاره به آغاز چهلمین سالگرد جنگل تحمیلی گفت: اینکه اگرچه جنگ و خشونت جمعی، زشت‌ترین پدیده جهان بوده و هست، اما دفاع از وطن و شرافت میهنی، نماد آزادگی، جوانمردی و یکی از زیباترین صحنه‌های تاریخ بشر است.
وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس یک رفتار عقلانی، فداکارانه و مبتنی بر واقع گرایی آرمان‌گرایانه بود و این دفاع پس از هشت سال با پیروزی ملت ایران و حفظ تمامیت ارضی و شرافت ایرانی به نتیجه رسید اظهار داشت: یاد تمامی شهدا و ایثارگران، امام شهدا و زنان و مردان غیوری که با پایمردی این حماسه ماندگار را در تاریخ ایران بزرگ رقم زدند؛ گرامی می‌دارم و امیدواریم بتوانیم ما نیز در این شرایط سخت به وظیفه خود عمل کرده و ایران و ایرانیان را از ورطه چالش‌ها به شرایطی با ثبات و توأم با رفاه و آرامش سوق دهیم.
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه کسانی که آن روز حامی، محرک و مشوق ارتش بعثی عراق برای حمله به ایران بودند، در کمتر از ده سال خود قربانی توسعه طلبی صدام شدند و نتیجه رفتار غیراصولی خود را مشاهده کردند ابراز داشت: اما بازهم از تجربیات خود درس عبرت نگرفته و امروز دست در دستان رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی توطئه می‌کنند.
وی افزود: پیروزی دیپلماسی جمهوری اسلامی بر زیاده‌خواهی و یکجانبه گرایی ترامپ نیز نشان دیگری از غلبه عقلانیت و میانه روی بر تمامیت خواهی و افراطی گرایی در نظام بین‌الملل است.
هاشمی در خصوص وضعیت آمریکا در سطح جهانی گفت: طی ۷۴ سال سپری شده از تشکیل سازمان ملل و تاریخ نظام بین‌الملل، ایالات متحده هیچگاه با چنین شکست و انزوایی در سطح جهان مواجه نشده است.
وی مشی رهبر انقلاب در مقاومت هوشمندانه و عقلایی، راهبرد ملت ایران را در مواجه با یکجانبه گرایی ترامپ مؤثر دانست و ابراز داشت: در این تقابل به همان اندازه که تسلیم و وادادگی، علیه منافع ملی است، ماجراجویی و تندروی برخی افراطیون داخلی با شعار «خروج ایران از برجام»، برای ترامپ می‌تواند به عنوان یک امداد غیبی در انتخابات پیش رو جهت جلوگیری از شکست محسوب شود.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین