تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸
plusresetminus
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان:

هیچ موکبی در مرزهای خوزستان برپا نمی شود/ زائران خودجوش عمل نکنند

حزب الله:اخیرا اخباری مبنی بر ایجاد مواکب در خوزستان منتشر شده که با توجه به شیوع ویروس کرونا در عراق و ایران ممکن است موجب به خطر انداختن جان افراد شود.
۰
کد مطلب : ۲۳۵۵۱۴
هیچ موکبی در مرزهای خوزستان برپا نمی شود/ زائران خودجوش عمل نکنند
 
به گزارش شبکه خبری تحیلی حزب الله ،سید محمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان گفت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منضور جلوگیری از گسترش بیماری هیچ موکبی در مرز‌های خوزستان بر پا نمی‌شود.
او  افزود: امسال هیچ کدام از مواکب نه در مرز شلمچه و نه در چذابه مستقر نخواهند شد و به همه‌ گروه ها و افراد خدمت رسان به زائران و موکب داران گفته شده که امسال از برگزاری مواکب خودداری کنند.
موسوی بیان کرد: اربعین امسال با هماهنگی‌های صورت گرفته، مواکب به اقدامات جایگزین از جمله توسعه زیرساخت‌ها و تهیه ابزار و وسایل مورد نیاز برای سال‌های آینده می‌پردازند.
او ادامه داد: موکب داران پس از شیوع ویروس کرونا در زمینه تامین بسته‌های بهداشتی نقش داشتند و بیش از ۱۳۰ هزار بسته از ابتدای آغاز کرونا تاکنون میان مردم خوزستان توزیع شد. فراهم کردن بسته‌های سلامتی و معیشتی و بسته‌های مهر اربعین هم در برنامه‌ها قرار دارد.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان اظهار داشت: از مردم می‌خواهیم که به سمت مرز‌ها حرکت ننمایند، زیرا هیچ گونه خدماتی در آنجا ارائه نمی‌شود و زائران نباید خود جوش عمل کنند.
بیشتر بخوانید
دولت عراق امسال ورود زائران عتبات عالیات را از هر کشور خارجی ممنوع کرده است، همچنین بر اساس تدابیر ستاد مرکزی اربعین و ستاد ملی کرونا، عزیمت به کربلا از مرز‌های ایران صورت نمی‌پذیرد.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین