تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
plusresetminus
حزب الله: سخنگوی صنعت برق گفت: مصرف ماهانه مشترکان مبنای بهره‌مندی آنان از تخفیف صد درصدی بهای برق است و ما برای آگاهی مشترکان از طریق ارسال پیامک اقدام می کنیم.
۰
کد مطلب : ۲۳۵۴۹۴
مصرف ماهانه، مبنای تخفیف ۱۰۰ درصدی تعرفه برق
به گزارش شبکه خبری تحیلی حزب الله ،مصطفی رجبی مشهدی، با بیان اینکه بررسی‌های اولیه و کارشناسی طرح برق امید از یک سال پیش آغاز شده بود، گفت: چنین طرح بزرگی نمی‌تواند خلق الساعه باشد و نیاز به بررسی‌های دقیق و کارشناسی داشت. این طرح در ادامه سایر اقدامات مدیریت بار توسط صنعت برق اجرا می‌شود. تا پیش از این شرایط و برنامه‌ها به گونه‌ای بود که هرچه نیاز مصرف وجود داشت، برای پاسخگویی به آن نیروگاه ساخته می‌شد، اما اکنون مدیریت عرضه و تقاضا به‌صورت توأمان پیگیری می‌شود؛ به این معنا که اکنون مقداری از مصرف هم مدیریت و میزان سرمایه‌گذاری‌ها در این حوزه بهینه می‌شود و از این پس پاسخگویی به این نیاز مصرف، به اندازه تقاضای مدیریت شده خواهد بود.

وی ادامه داد: یک سوم از برق کشور در حوزه خانگی مصرف می‌شود و در صورتی که مقداری از این مصرف با آموزش، اطلاع‌رسانی، آگاه‌سازی و نصب پنل‌های خورشیدی مدیریت شود، به صرفه خواهد بود.

سخنگوی صنعت برق در خصوص نحوه شناسایی مشترکان مشمول این طرح نیز اظهار داشت: مصرف ماهانه مشترکان مبنای بهره‌مندی آنان از تخفیف صد درصدی بهای برق است و ما برای آگاهی مشترکان از طریق ارسال پیامک اقدام می‌کنیم به طوری که مشترکان پرمصرف نیز از میزان مصارف خود و راهکارهای کاهش آن آگاه می‌شوند.

رجبی مشهدی با اشاره به این که مشترکان پرمصرف می‌توانند با استفاده از تجهیزات با راندمان بالا و نصب پنل‌های خورشیدی، مصارف خود را بهینه کنند، گفت: همچنین اگر مشترکان خوش مصرف که میان دو گروه کم مصرف و پرمصرف قرار می‌گیرند، بتوانند مصرفشان را کاهش دهند، به آنها نیز پاداش خوش مصرفی داده می‌شود.

وی در خصوص آنکه آیا اجرای طرح برق امید باعث کاهش درآمدهای صنعت برق نمی‌شود؟ گفت: این طرح ممکن است در کوتاه مدت مقداری از درآمدهای صنعت برق را به دلیل ارائه تخفیف صد درصدی به مشترکان کم مصرف کاهش دهد اما در بلند مدت، با توجه به اختصاص میزان مصارف برق کاهش یافته مشترکان خانگی به بخش تولید، خواهد توانست باعث رونق اشتغال و کارآفرینی و همچنین بهبود درآمدهای صنعت برق شود.

به گفته این مقام مسؤول سالانه حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان برای توسعه تأسیسات صنعت برق و پاسخگویی به نیاز رو به رشد مصرف برق سرمایه گذاری می‌شود که انتظار داریم با اجرای این طرح مقداری از میزان سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز در حوزه‌های مختلف صنعت برق کاسته شود.

سخنگوی صنعت برق در پاسخ به این پرسش که آیا این تضمینی وجود دارد که این طرح توسط دولت بعدی نیز اجرا شود یا خیر؟ گفت: برق امید، طرحی اقتصادی است و جنبه سیاسی ندارد و با توجه به نامطلوب بودن شاخص شدت انرژی در کشور، همه دولت‌ها به دنبال بهینه سازی مصرف انرژی بوده و هستند.
منبع : وزارت نیرو
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین