تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
plusresetminus
حزب الله:متخصص آموزش بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: افراد چاق نسبت به افراد لاغر بیشتر در معرض بیماری کووید ۱۹ قرار می‌گیرند.
۰
کد مطلب : ۲۳۵۳۲۰
هشدار! باپرخوری به کرونا فرصت ندهید
به گزارش شبکه خبری تحیلی حزب الله ، افسون تیزویر، متخصص آموزش بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به اینکه افراد مبتلا به چاقی نسبت به افراد لاغر بیشتر در معرض بیماری کووید ۱۹ قرار می‌گیرند، گفت: البته چاقی زمینه ساز بسیاری از بیماری‌هایی که خطر بیماری کووید-۱۹ را بیشتر می‌کنند مثلا دیابت، فشارخون و سرطان است.
متخصص آموزش بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: افراد مبتلا به چاقی که به SARS-CoV-۲ مبتلا شده اند خیلی بیشتر از افراد با وزن طبیعی کارشان به بیمارستان کشیده می‌شود و زمان بیشتری در ICU بستری و احتمال مرگ آنان بیشتر است.
تیزویر گفت: کاهش ایمنی بدن، التهاب مزمن در افراد چاق دیده می‌شود و این افراد استعداد بیشتری برای لخته شدن خون دارند که همگی بیماری کووید-۱۹ را تشدید می‌کنند.
متخصص آموزش بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: افراد چاق به جای انکار خطر کووید-۱۹ دستورهای بهداشتی را بیشتر رعایت کنند ، در خروج از خانه ماسک بزنند و تاحد امکان کمتر در محل‌های شلوغ حضور پیدا کنند و در صورت بروز علائمی مثل سرفه، تب، گلودرد و تنگی نفس خیلی سریع به مراکز بهداشتی یا درمانی مراجعه کنند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین