تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
plusresetminus
دبیر ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز:

قطعاً در تشخیص کرونا و آنفلوآنزا در پاییز دچار مشکل خواهیم شد

حزب الله: دبیر ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: اگر گروه‌های پرریسک مثل کودکان شش ماهه تا پنج ساله، افراد مسن بالای ۵۰ سال و افراد دارای بیماری زمینه‌ای به آنفلوآنزا مبتلا شوند میزبان فرم شدیدی از این بیماری خواهند بود بنابراین ضرورت تزریق واکسن آنفلوآنزا در این گروه‌ها به شدت احساس می‌شود.
۰
کد مطلب : ۲۳۵۲۴۸
قطعاً در تشخیص کرونا و آنفلوآنزا در پاییز دچار مشکل خواهیم شد

به گزارش شبکه خبری تحیلی حزب الله ،دکتر علیرضا سلیمانی روز دوشنبه ۲۴ شهریور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه در آستانه شروع فصل پاییز و شیوع برخی بیماری‌های تنفسی قرار داریم، به مردم به ویژه گروه‌های پرریسک توصیه می‌شود تزریق واکسن آنفلوآنزا را فراموش نکنند.
به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: با توجه به اینکه علایم آنفلوآنزا به علایم ابتلا به ویروس کرونا بسیار نزدیک است از مردم درخواست می‌شود برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری‌ها استفاده از ماسک، اصل شستشوی دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی را جدی بگیرند.
این مسئول تاکید کرد: با توجه به اینکه اگر گروه‌های پرریسک مثل کودکان شش ماهه تا پنج ساله، افراد مسن بالای ۵۰ سال و افراد دارای بیماری زمینه‌ای به آنفلوآنزا مبتلا شوند میزبان فرم شدیدی از این بیماری خواهند بود، ضرورت تزریق واکسن آنفلوآنزا در این گروه‌ها به شدت احساس می‌شود.
سلیمانی تاکید کرد: بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوآنزا شهریور و اوایل مهر ماه  است و  دو هفته پس از تزریق، ایمنی در بدن فرد ایجاد می‌شود.
دبیر ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: با توجه به شباهت علایم آنفلوآنزا با کرونا، قطعا در تشخیص دقیق بیماران در مراکز درمانی با مشکل مواجه خواهیم شد به همین دلیل از مردم می‌خواهیم برای اینکه سروکارشان به مراکز درمانی نیفتد حتما دستورالعمل‌های پیشگیرانه را رعایت کنتد.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین