تاریخ انتشارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
plusresetminus
حزب الله:بخش‌های مستقل جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز برندگان خود را معرفی کردند.
۰
کد مطلب : ۲۳۵۰۵۷
«پسر شکارچی نهنگ» برنده جایزه روزهای ونیز/ «ارواح» انتخاب شد
 به گزارش شبکه خبری تحیلی حزب الله ،پیش از اینکه فستیوال فیلم ونیز با اعلام جوایز بخش انتخاب رسمی در اواخر امروز (شنبه) به پایان برسد، بخش‌های مستقل این فستیوال جمعه برندگان جوایز خود را اعلام کردند.
نخستین ساخته فیلیپ یوریف کارگردان روس یعنی «پسر شکارچی نهنگ» در صدر برنامه «روزهای ونیز» قرار گرفت. این فیلم داستانی متفاوت از یک نوجوان شکارچی نهنگ است که به یک مدل علاقه‌مند شده و سفری را آغاز می کند تا بتواند او را ببیند.
این فیلم جایزه کارگردان ونیز را از آن خود کرد که شامل یک جایزه نقدی ۲۰ هزار یورویی (۲۳۶۶۸ دلاری) برای یوریف و شرکت پاریسی لوکو فیلمز می‌شود. ناداف لاپید کارگردان که برنده جایزه خرس طلایی برلیناله پارسال شده بود در صدر هیات داورانی قرار داشت که این جایزه را اهدا کرد.
به شیوه‌ای غیرمعمول، نظر نهایی هیات داوران به صورت عمومی لایو استریم شد. لاپید در بیانیه‌ای از فیلم یوریف به خاطر «به نمایش گذاشتن دنیایی که هنوز مورد اکتشاف قرار نگرفته، آن هم با چنین دقت سینمایی و چنین اعتماد به نفسی» تجلیل کرد.
دو فیلم منتخب دیگر در بخش روزهای ونیز از هیات داوران تقدیر ویژه دریافت کردند: «باقی‌مانده» که نخستین ساخته مراوی جریما کارگردان آمریکایی است و داستان یک جامعه سیاهپوست در واشینگتن دی‌سی را تعریف می‌کند؛ و «کنفرانس» جدیدترین ساخته ایوان توردوفسکی کارگردان روس که به بررسی تنش‌های خانوادگی در پس‌زمینه یک تراژدی ملی می‌پردازد.
یک هیات داوران جداگانه هم جایزه لیبل سینماهای اروپا که مخصوص بهترین فیلم اروپایی در مجموعه فیلم‌های «روزهای ونیز» است را به «واحه» ساخته ایوان ایکیچ کارگردان صرب داد. این فیلم داستانی از مطالعه شخصیت نوجوانانی است که معلولیت‌های یادگیری دارند و کاملاً از بازیگرانی غیرحرفه‌ای در لوکیشنی استفاده می‌کند که در آن زندگی می‌کنند.
در بخش مستقل «هفته منتقدان ونیز» برای نخستین ساخته‌های کارگردان‌ها، هیات داورانی از منتقدان فیلم جایزه بزرگ ۵ هزار یورویی (۵۹۱۷ دلاری) را به آزرا دنیز اوکیای کارگردان ترک برای «ارواح» داد. این فیلم داستان‌های مرتبط چهار ساکن محله‌ای در استانبول را در طی یک روز تعریف می‌کند.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین