تاریخ انتشارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
plusresetminus
حزب الله:ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره فیلم فجر و معاون سابق ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی خواستار حذف پروانه «ساخت» از فرآیند ساخت و نمایش فیلم‌های سینمایی شد.
۰
کد مطلب : ۲۳۵۰۵۵
معاون سابق نظارت سازمان سینمایی: پروانه ساخت دیگر فایده‌ای ندارد!
به گزارش شبکه خبری تحیلی حزب الله ، ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره فیلم فجر و معاون سابق ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی همزمان با «روز ملی سینما» ابراز امیدواری کرد «پروانه ساخت» از چرخه تولید و اکران فیلم‌های سینمای ایران حذف شود.
داروغه‌زاده در متن خود با هشتگ «روز ملی سینما» آورده است: «امیدوارم دولت و مجلس با همکاری یکدیگر و با اعتماد به سینماگران عزیز و متعهد کشور، شوراهای پروانه ساخت فیلم که دیگر هیچ فایده و ضرورتی ندارند را از چرخه تولید و نمایش فیلم حذف کنند.»
در حال حاضر دو شورای پروانه ساخت برای آثار سینمایی و غیرسینمایی در زیرمجموعه معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی فعال است و نظارت بر محتوای فیلمنامه‌های درخواستی پیش از آغاز تولید را برعهده دارند.
پیشنهاد حذف «پروانه ساخت» و واگذاری مسئولیت رعایت ضوابط و قوانین به عوامل سازنده چند سالی است که از سوی برخی سینماگران مطرح شده اما موضع‌گیری ابراهیم داروغه‌زاده اولین موضع‌گیری صریح یک مدیر سینمایی در این زمینه محسوب می‌شود.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین