تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
plusresetminus
با صدور بیانیه‌ای از سوی وزارت خارجه؛

آنکارا به اعتراض بغداد درباره حمله پهپادی اخیر پاسخ داد

حزب الله: وزارت خارجه ترکیه با صدور بیانیه‌ای به اعتراض بغداد درباره حمله پهپادی اخیر به گارد مرزی عراق در اربیل پاسخ داد.
۰
کد مطلب : ۲۳۲۸۰۶
آنکارا به اعتراض بغداد درباره حمله پهپادی اخیر پاسخ داد
به گزارش شبکه خبری تحیلی حزب الله ، وزارت خارجه ترکیه با صدور بیانیه‌ای در خصوص حمله پهپادی اخیر این کشور به خاک عراق اعلام کرد: کشور ما آماده همکاری با عراق در این زمینه است؛ البته اگر حضور پ.ک.‌ک در عراق همچنان تحمل شود، ترکیه مصمم است که اقدامات لازم برای حفظ امنیت مرزهایش را انجام دهد؛ هر اقدامی که لازم باشد.
در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه ترکیه در این خصوص آمده است که اتخاذ اقدامات لازم برای مقابله با عناصر پ.‌ک.‌ک در خاک عراق در درجه اول جزء مسئولیت‌های دولت این کشور است.
این در حالی است که وزارت خارجه عراق پیشتر سفیر ترکیه در بغداد را به این وزارتخانه احضار و مراتب اعتراض را به دلیل حمله پهپادی آنکارا به منطقه سیدکان در اربیل به وی اعلام کرد.
وزارت خارجه عراق ضمن مسئول دانستن آنکارا در قبال این حمله، از ترکیه خواست که درباره زوایای حادثه توضیح دهد.
گفتنی است اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق اعلام کرده بود که در حمله پهپادی ترکیه به خودرو نیروهای گارد مرزی عراق در منطقه سیدکان در شمال اربیل، فرمانده تیپ دوم گارد مرزی و نیز فرمانده هنگ سوم از تیپ دوم گارد مرزی عراق به همراه راننده آنها کشته شدند.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین