تاریخ انتشارشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
plusresetminus
حزب الله:وزیر خارجه آلمان با تاکید بر اینکه دوره‌ای که آمریکا همانند یک پلیس جهانی رفتار می‌کرد، به پایان رسیده، گفت: مراکز تصمیم‌گیری درباره بسیاری از مسایل مورد اختلاف تغییر کرده‌اند و آینده خاورمیانه در آستانه یا سوچی تعیین خواهد شد.
۰
کد مطلب : ۲۱۹۰۲۳
هایکو ماس: دورانی که آمریکا مثل پلیس جهانی رفتار می‌کرد، به سر آمده است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،به نقل از سایت النشرة، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در گفت‌وگویی رادیویی تاکید کرد: زمانی که آمریکا در آن همانند پلیس جهان رفتار می‌کرد، به پایان رسیده و مراکز تصمیم‌گیری درباره بسیاری از اختلاف‌نظرها تغییر کرده و برخی از آنها به عنوان مثال سوریه و افغانستان، به روسیه منتقل شده‌اند اما آینده خاورمیانه در آستانه یا سوچی و نه ژنو یا نیویورک تعیین می‌شود.
ماس اظهار کرد: بدون توجه بیشتر و مشارکت قوی‌تر اتحادیه اروپا در حل اختلافات در لیبی، این کشور در نهایت به سوریه دومی تبدیل خواهد شد.
وزیر خارجه آلمان با اشاره به اینکه توجه به مساله لیبی به دلیل درس گرفتن از اشتباهات درگیری‌ سوریه زیاد است، گفت: فکر می‌کنم تحولات بسیاری که در طول سال‌های گذشته در سوریه رخ داده‌اند، بدون مشارکت غرب بوده‌اند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سازشی میان ترکیه و روسیه در این جنگ برقرار شده، تاکید کرد: لازم است دو طرف درگیر تحت تاثیر قرار گیرند و این کار از طریق مذاکرات با وزرای خارجه روسیه و ترکیه در جریان کنفرانس بین‌المللی امنیتی مونیخ انجام خواهد شد.
این وزیر آلمانی در ادامه با رد انتقادات درباره بدون نتیجه ماندن نشست سران برلین در اواسط ماه گذشته میلادی درباره لیبی گفت: کار به عدم پایبندی به قطعنامه‌ها نرسید و برای همه روشن بود که این روند طولانی و سخت خواهد بود.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین