تاریخ انتشاريکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
plusresetminus
حزب الله:معترضان هنگ کنگی امروز (یکشنبه) در ادامه روند تظاهراتشان علیه مقام‌های این دولتشهر و در پی فراخوان یک فعال برجسته برای ادامه اعتراضات، مجددا دست به تجمع زده‌اند.
۰
کد مطلب : ۲۱۶۹۹۱
هزاران معترضان هنگ کنگی بار دیگر دست به تظاهرات زدند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، امروز یک پارک عمومی در هنگ کنگ مملو از هزاران معترضی شده که خواستار اجرای اصلاحات انتخاباتی و تحریم فعالیت حزب کمونیست چین شده‌اند.
این معترضان که لباس‌های سیاه رنگ و ماسک‌های مشهور خود را داشتند تجمع خود را در محل پارک موسوم به "باغ چتر" برگزار کردند. این محل نزدیک به ساختمان شورای قانونگذاری هنگ کنگ است. معترضان علامت‌هایی را به نمایش گذاشتند که روی آنها نوشته شده بود: "هنگ کنگ را آزاد کنید."
به گزارش پایگاه بلومبرگ، پلیس هنگ کنگ پیشتر با دادن مجوز به تجمع معترضان در "باغ چتر" واقع در منطقه مالی مرکزی موافقت کرد اما به راهپیمایی معترضان در منطقه "خلیج کازوِی" مجوز نداد و این مساله نگرانی‌ها از بابت امکان به خشونت کشیده شدن اعتراضات امروز را تقویت کرد.
معترضان هنگ کنگی در حالی امروز دست به برپایی تجمع زده‌اند که در هفته‌های گذشته اعتراضات آنها با یک وقفه نسبی مواجه شد. در حال حاضر این اعتراضات در هنگ کنگ در هفتمین ماه خود از زمانی که با ارائه لایحه جنجالی مجاز کردن استرداد مظنون‌های قضایی به چین آغاز شد به سر می‌برد.
در حال حاضر مطالبات معترضان حتی از دموکراسی‌خواهی و تحقیقات درباره بدرفتاری‌های پلیس فراتر رفته است. جوشوآ وونگ، یک فعال معترض برجسته گفت: در تجمعات امروز تعداد شرکت کننده‌ها برای تداوم جلب نظر جامعه بین‌المللی نسبت به اعتراضات هنگ کنگ اهمیت دارد.
او خاطرنشان کرد: جنبش اعتراضی هنگ کنگ نیاز دارد به اینکه همواره سطحی کافی از تظاهر کننده‌ها در تجمعات شرکت کنند تا همچنان مورد توجه جهان واقع شویم.
ونتوس لائو، یک سازمان‌دهنده تجمعات اعتراضی در هنگ کنگ گفت: معترضان باید نسبت به موضوع درگیری پیدا کردن با نیروهای پلیس هوشیار باشند.
او در مصاحبه با رادیو تلویزیون هنگ کنگ تاکید کرد: ممکن است پلیس تظاهر کنندگان را متوقف و تفتیش کند یا اینکه ممکن است شما شاهد درگیری بین پلیس و شهروندان با توجه به تجارب گذشته باشید.
لیزا لائو، یک عضو سابق شورای مستقل رسیدگی به شکایات از پلیس در هنگ کنگ گفت، عدم برخورداری این نهاد از اختیارات تحقیقاتی، مانع هر گونه تحقیقاتش در قبال اعتراضات بوده و این گروه هنوز نتوانسته با مقام مسئول پلیس که ناظر بر رخدادهای خشونت آمیز اعتراضات ماه ژوئیه بود دیدار کند.
روز شنبه نیز هنگ کنگ شاهد تجمعاتی از جمله اعتراض ده‌ها نفر به یک شبکه تلویزیونی محلی و هم چنین تجمع ده‌ها حامی پلیس هنگ کنگ در مقال یک پایگاه پلیس در این دولتشهر بود.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین