تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
plusresetminus
حزب الله:سفیر ایران در مادرید عنوان کرد: اگر فضای جنگی پس از ترور شهید سپهبد سلیمانی نبود هرگز هواپیمای اوکراینی سقوط نمی‌کرد.
۰
کد مطلب : ۲۱۶۶۸۲
قشقاوی: اگر فضای جنگی پس از ترور شهید سلیمانی نبود، هرگز هواپیمای اوکراینی سقوط نمی‌کرد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،«حسن قشقاوی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا روز سه‌شنبه ۲۴ دی ماه در مصاحبه‌ای مطبوعاتی با رسانه‌های این کشور به سؤالات مطرح شده درباره ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی، سقوط هواپیمای اوکراینی و مسائل ایران و آمریکا پاسخ داد.
وی با اشاره به دستور ترور ناجوانمردانه و غیرقانونی قهرمان ملی ایران شهید سپهبد سلیمانی توسط ترامپ عنوان کرد: این ترور فضایی آکنده از درخواست انتقام توسط ملت ایران را در پی داشت، بی‌تردید اگر فضای جنگی به وجود آمده پس از ترور شهید سلیمانی نبود، هرگز هواپیمای اوکراینی سقوط نمی‌کرد.
سفیر ایران در مادرید با ابراز تسلیت به خانواده جانباختگان ایرانی و خارجی اظهار داشت: برابر سوابق موجود و مشابه در تاریخ اینگونه حوادث ناگوار در جهان، ایران رکوردار اطلاع رسانی سریع در جهان شده، زیرا هیچ کشوری در جهان تاکنون نتوانسته سه روزه به افکار عمومی خود و جهان درباره حادثه مشابه، اطلاع رسانی کند.
قشقاوی به توئیت‌های بی‌فایده ترامپ درباره شهید سلیمانی اشاره کرد و افزود: مردم داغدار ایران از یک سو یاد شهدای حادثه هواپیمای اوکراین را گرامی می‌دارد و از سوی دیگر برای برگزاری باشکوه‌ترین مراسم اربعین شهید سلیمانی آماده می‌شوند.
وی پرسید: نمی‌دانم مقامات آمریکایی پس از برگزاری این مراسم تاریخی که با مشارکت بی‌نظیر مردم ایران برگزار می‌شود، دیگر چه توئیتی خواهند زد.
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین