تاریخ انتشارسه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
plusresetminus
حزب الله: منتظری گفت: ٢٥ درصد اقتصاد کشور در تعاونی‌ها دیده شده که اگر درست عمل شود بیش از ٢٥ درصد اثرگذار خواهد بود.
۰
کد مطلب : ۲۱۶۶۰۶
٢٥ درصد اقتصاد کشور در تعاونی‌ها دیده می‌شود / وظیفه سیستم قضائی در جنگ اقتصادی رفع موانع اقتصاد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، منتظری دادستان کل کشور گفت: پس از شهادت سردار سلیمانی به عزیزانی که افتخار بزرگ را به جهانیان نشان دادند باید دست مریزاد گفت. نام داوری در مرکز تعاون عملی خوب است.

منتظری بیان کرد: در اساسنامه اتاق تعاون قوانین و مقررات از قوه قضاییه تأیین شده است تا از دوران بتوان حداکثر استفاده را برد. استفاده حداکثری داوری که می‌توان سبقه قضائی و پرونده دادگستری نداشته بأشد.

دادستان کل کشور ادامه داد: مسئله ارجا أمر به داوری مهم است. در ماده ٢ اساسنامه اتاق مهم‌ترین أهداف تعریف شده که عبارتند از کمک به بهبود فضای کسب و کار و همکاری در زمینه رشد و توسعه اقتصادی، کمک به تحقق اجرای قانون سیاسی، که أهداف اتاق را کمک می‌کند به مدام سمت و سو برود.

او افزود: ٢٥ درصد اقتصاد کشور در تعاونی‌ها دیده شده است که اگر درست عمل شود بیش از ٢٥ درصد اثرگذار خواهد بود. بحث داوری یک بحث جامع و کامل در اتاق تعاون باید داشته بأشد.
منتظری گفت: در بند ٢٣ اساسنامه آمده تشکیل اتاق مرکز داوری است. خوشبختانه آماری که دیده شده پیش از ٩٠ درصد پرونده‌ها از ادغامی برخوردار است که مورد تأیید قرار می‌گیرد و کمتر از ١٠ درصد مورد ایراد قرار می‌گیرد.

دادستان کل کشور بیان کرد:‌ ای کاش در محاکم دادگستری درصدی از ادغام آراء را شاهد بودیم که این درصد را نمی‌بینیم که علت آن کثرت پرونده هاست. علت مواجه با نقض آرا کثرت پرونده هاست، چرا که یک قاضی در روز حدود ١٢ پرونده را بررسی می‌کند.

او گفت: با ارجا پرونده به شورای حل اختلاف باید به موضوعات بیشتر رسیدگی و حمایت کنیم. باید تلاش کرد حتی پرونده‌های که در اتاق تعاون است، در چهارچوب قانون بأشد.

منتظری تشریح کرد: در قرار داد‌ها باید به این نکته توجه کرد که پرونده‌ها در داخل اتاق رسیدگی شود. اگر باید اقدامی در دستگاه قضائی انجام شود به ما منتقل کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

دادستان کل کشور گفت: اصولا در دستگاه قضائی تلاش می‌کنیم مشکلات را حل کنیم. در قوه قضاییه و دادستان کل، سیاست کلی را در پیش گرفته ایم. بحث اقتصادی مستقیم با ما در ارتباط نیست أما همکاری بین سه قوه موجب می‌شود در أین شرایط اقتصادی گره‌ها را باز کنیم.

رویکرد سیستم قضائی کشور در جنگ اقتصادی، رفع موانع اقتصادی است

او تشریح کرد: باید در این جنگ اقتصادی تلاش کرد موانع اقتصاد را برداشت، در حوزه اقتصاد و سیاسی جای کوچک‌ترین تردید نیست که دشمن دست از جنگ بر نداشته است و باید خود را تقویت کنیم.

دادستان کل کشور با اشاره به تجمع مردم در دانشگاه امیر کبیر و عکسبردای سفیر انگلیس در این تجمع بیان کرد: باید سفیر انگلیس را از ایران خارج کرد.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین